RUFA SPORT

RUFA SPORT a Grzyb udržali prvú priečku aj po Rally Hustopeče

Tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2018 rozdávalo dvojnásobný počet bodov, keďže každý súťažný deň bol bodovaný zvlášť. Posádke RUFA SPORT Teamu sa podarilo v rámci XIV. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2018 nazbierať body za jedno prvé a jedno druhé miesto absolútneho slovenského poradia.

RUFA SPORT

Rally Hustopeče. Súťaž, ktorá je mnohými jazdcami označovaná za jednu z najkrajších, ale aj najnáročnejších rally súťaží na území bývalého Československa. XIV. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče sa nedala v ohľade náročnosti zahanbiť ani teraz. Dôkazom je množstvo odstúpených posádok, ale aj niekoľko vážnych havárií, ktoré našťastie skončili iba rušením rýchlostných skúšok. Všetky nástrahy tejto súťaže však dokonale zvládla posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, Grzegorz Grzyb – Boguslaw Browinski, ktorým v cieli prvej etapy súťaže patrilo nielen absolútne víťazstvo v rámci slovenských majstrovstiev, ale aj druhé miesto absolútneho poradia v rámci celej súťaže.

„Bolo to veľmi náročné. Prvú sekciu súťaže sme absolvovali ešte za svetla, ale neskutočne sa na niektorých úsekoch prášilo, druhá sekcia bola zase za úplnej tmy, čo v spolupráci s už spomínaným prachom bolo ešte náročnejšie. Podarilo sa nám vyhrať, čiže sme spokojní. Súperi na nás veľmi tlačili, ale nám sa ten tlak podarilo ustáť a berieme plný počet bodov do slovenských majstrovstiev,“ povedal v cieli prvej etapy Grzegorz Grzyb.

V sobotu všetkých súťažiacich čakala rovnako náročná trať a ďalšia šestica rýchlostných skúšok. V nich dojazdila posádka RUFA SPORT Teamu na druhom mieste absolútneho slovenského poradia a v absolútnom poradí za celú XIV. Agorotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2018 jej patrilo piate miesto.

„Aj druhý deň bol mimoriadne náročný. Boli sme dnes o niečo pomalší ako naša konkurencia, ale nechceli sme zbytočne riskovať. Hlavné pre nás bolo získať body do slovenského rally šampionátu, čo sa aj podarilo. Sme v polovici sezóny a nám spoločne s najbližšími konkurentmi patrí rovnaký počet bodov a prvé miesto v priebežnom poradí šampionátu. Bude to ešte zaujímavé, dúfam, že sa nám bude aj naďalej dariť,“ doplnil Grzegorz Grzyb v cieli celej súťaže.

RUFA SPORT

Spokojnosť s umiestnením svojej posádky prejavil aj Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu: „Som spokojný. Udržali sme prvé miesto priebežného poradia, čo nám dáva veľké šance na úspech do budúcnosti. Ako už Grzegorz povedal, súťaž bola nesmierne náročná a po piatkovom víťazstve nemalo význam zbytočne riskovať. Je lepšie mať body za druhé miesto ako žiadne.“

RUFA SPORT Team a jeho posádku teraz čaká obdobie voľna. Nasledujúcou súťažou ktorú absolvuje, bude 10. Enipro Rally Lubeník 2018, ktorá odštartuje presne o mesiac.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár