RUFA SPORT

RUFA SPORT smeruje na Rally Košice s maximálnym cieľom

O tom, kto sa stane absolútnym tohtoročným slovenským rally šampiónom rozhodne dvojetapová súťaž 44. Rally Košice 2018. Jedným z horúcich kandidátov na titul je aj posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, Grzegorz Grzyb a Boguslaw Browinski.

RUFA SPORT

Súboj o tohtoročného „slovenského rally kráľa“ sa dostáva do finále. Hneď v úvode treba povedať, že už sme si v posledných rokoch zvykli na fakt, že o titule absolútneho slovenského rally majstra sa tradične rozhoduje na poslednom podujatí sezóny, čiže v Košiciach nás nečaká nič nové. Novinkou je azda iba fakt, že dve súťažné posádky, z ktorých vzíde nový slovenský majster, majú pred posledným kolom presne zhodný počet bodov, ale aj víťazstiev na doterajších súťažiach. A presne to je to, čo nielen divákov, ale aj všetkých zúčastnených bude v Košiciach obrazne „zdvíhať zo stoličiek“.

RUFA SPORT

O tom, ako tento súboj dopadne sa dozvieme asi až v nedeľu popoludní, poďme preto zatiaľ pekne po poriadku. Slovenský RUFA SPORT Team sa v rámci 44. Rally Košice, ktorá sa bude konať v dňoch 19. – 21.10.2018 predstaví s vozidlom Škoda Fabia R5 z dielní košického MM Rally Teamu. K tomu, aby mohla poľská posádka Grzegorz Grzyb – Boguslaw Browinski zdvihnúť nad hlavu pohár pre najlepších nielen v rámci 44. Rally Košice, ale aj v Majstrovstvách Slovenska v rally 2018 musí splniť dve podmienky. Po prvé, absolvovať celkovo 399,85 kilometrov dlhú súťaž v Košiciach a ich okolí, po druhé byť najrýchlejšia na celkom 13-tich rýchlostných skúškach v súhrnnej dĺžke 136,30 kilometra. Ak sa im toto podarí, budú sa môcť tešiť už z piateho titulu absolútnych majstrov Slovenska v rally.

RUFA SPORT

„Samozrejme, do Košíc ideme pripravení na 100 percent. Nejdeme do ničoho neznámeho, veď v Košiciach už naša posádka štartovala nespočetne veľakrát, zároveň však vieme, že to nebude žiadna prechádzka „ružovým sadom“. Tunajšie rýchlostné skúšky vedia poriadne prekvapiť a je jasné, že na tratiach bude poriadne veľa napadaného lístia. V prípade, ak by do toho zapršalo, bude táto súťaž veľmi, ale naozaj veľmi ťažká a šmykľavá. Na štart sa postavíme s jasným cieľom, bojovať o víťazstvo a získať pre náš RUFA SPORT Team už piaty slovenský absolútny rally titul. V prípade, ak by sa nám to podarilo, bol by som po zisku tohtoročného poľského absolútneho titulu, ktorý je už doma, nesmierne šťastný. Verím, že nám budú všetci fanúšikovia a kamaráti držať palce a nám sa bude dariť,“ povedal manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

44. Rally Košice 2018 „naostro“ odštartuje v sobotu (20.10.2018) o 14:05 hodine predstavením súťažných posádok na štartovej rampe. V priebehu dňa na všetkých čaká sedem rýchlostných skúšok. V nedeľu (21.10.2018), v rámci druhej etapy 44. Rally Košice absolvujú súťažiace posádky ďalších šesť rýchlostných skúšok, pričom meno víťaza podujatia, ale aj nového slovenského absolútneho majstra sa dozvieme o 14:00 hodine na cieľovej rampe.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár