KM Racing

Bisaha s Těšinským ambasádormi Rallye Tatry 2019

Organizátori najstaršej a najslávnejšej automobilovej súťaže na Slovensku si za ambasádorov 46.ročníka Rallye Tatry vybrali našu posádku.

KM Racing

Do novej sezóny MSR rely 2019, ktorá koncom marca štartuje spoločnou súťažou s českým šampionátom vo Valašskom Meziříčí, vyrazí v spolupráci KM Racing aj posádka Ondrej Bisaha a Petr Těšinský, štartujúca po hlavičkou ACČR Czech Rally Teamu. Ešte predtým sa však táto populárna posádka stala oficiálnym ambasádorom 46.ročníka Rallye Tatry 2019.

Reprezentatívna úloha ambasádora na Rallye Tatry sa vznikla prvýkrát vlani, keď si organizátori za svojho vyslanca vybrali Vlasta Majerčáka a Paľa Kušniera. Posádku, ktorá úspešné jazdí FIA CEZ a Rallye Tatry takto propaguje po Európe. Pre nadchádzajúci ročník 2019 prijala túto čestnú pozíciu úspešná česká dvojica Ondřej Bisaha a Petr Těšinský. Tí sa na 46.Rallye Tatry predstavia v spolupráci s tímom KM Racing na úplne novom vozidle Hyundai i20 R5.

„Byť ambasádorom pretekov znamená byť tvárou pretekov a preto je to pre mňa veľká česť, že si organizátori najstaršej a najslávnejšej slovenskej rely súťaže vybrali nás. Obaja, s Petrem sme tým poctení a budeme sa snažiť náš premiérový štart pod Tatrami premeniť v nejaký pekný výsledok,“ priznáva svoj záväzok s hrdosťou Ondřej Bisaha, ktorý vlani vyjazdil absolútne prvenstvo v Central Rally Trophy 2018 (keď triumfoval v Chorvátsku, Rakúsku a Slovinsku).

KM Racing

Do novej sezóny sa Bisaha a Těšinský dohodli na spolupráci so slovenským tímom KM Racing, ktorého šéfom je Marek Krupica. „Mám radosť, že sa nám podarilo nájsť spoločnú reč s Ondrejom,“ pochvaľuje si spoločný projekt aj šéf tímu KM Racing. „Chceli by sme spolu absolvovať celý slovenský rely šampionát s novým vozidlom Hyundai i20 R5, ktorý vyzerá veľmi nádejne a určite bude rovnocenným súperom osvedčeným Fabiam R5 a Fiestam R5. Čaká nás ešte veľa práce na doladení niektorých detailov, no už teraz môžem povedať, že sa na spoločnú sezónu všetci veľmi tešíme a nevieme sa dočkať štartu. Som hrdý aj na to, že práve naša posádka sa stala tohtoročným ambasádorom 46.ročníka Rallye Tatry 2019.“

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto je z predsezónnych testov. Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár