A Team

A Team s Florekom a Podobníkom smeruje na Kopnú

V poslednej tlačovej správe sme vás informovali o tom, že A Team so súťažnou posádkou Peter Florek – Marek Podobník odštartuje v rámci kopaničiarskej Rally, podujatia zaradeného do seriálu Minirally Cup. Dnes je však všetko inak.

A Team

Spomínané podujatie, Kopaničiarsku Rally 2019 jej organizátor zrušil iba 24 hodín pred jej konaním. Prečo sa tak stalo, musia ozrejmiť zodpovední. Pravdou je, že niečo obdobného sa na Slovensku už dlho nestalo, naposledy v roku 2006.

Práve zrušená súťaž mala byť testom pre posádku A Teamu, Petra Floreka a Mareka Podobníka pred podstatne väčšou súťažou, ktorou je 25. Vančík Rallysprint Kopná 2019.

„Musím povedať, že ma to dosť mrzí. Chceli sme si urobiť v rámci podujatia MRC test, žiaľ nevyšlo to. Teraz nás čaká súkromný test, kde si opäť vyskúšam Ford Fiesta R5. Musím priznať, že sa aj s Marekom nevieme dočkať štartu tohto, všetkými rally jazdcami nesmierne obľúbeného podujatia. Ja som ešte nikdy na tomto podujatí neštartoval a Marek je na tom rovnako. Verím, že to bude krásny zážitok a nám sa podarí aj dobrý výsledok,“ vysvetlil Peter Florek dôvod štartovania na Kopnej.

Peter hovoril o tom, že Marek na Kopnej ešte nikdy neštartoval, čo je aj pravda. Marek napriek tomu aspoň niektoré rýchlostné skúšky pozná: „Viac menej viem do čoho ideme, keďže rýchlostné skúšky sa jazdia aj na Mikuláš Rally, kde som už viackrát štartoval. Nepoznám ich všetky, ale aspoň niečo. Určite to pomôže.“

A Team

Podujatie 25. Vančík Rallysprint 2019 štartuje v dňoch 12. – 13.4.2019. Po úvodných preberaniach, ale aj obhliadkach tratí, odštartuje samotná súťaž naostro v sobotu 13.4.2019 v Slušoviciach a ich okolí. Štart súťaže je plánovaný na 9:00 hodinu a cieľ tesne po 16-tej hodine. Aby však súťažné posádky videli cieľovú rampu, musia absolvovať takmer dvesto kilometrov dlhú trať, v rámci ktorej je započítaných aj takmer sedemdesiat ostrých kilometrov. Tie sú rozdelené do siedmych samostatných úsekov. O tom, ako sa posádke A Teamu Petrovi Florekovi a Marekovi Podobníkovi a Fordu darilo, vás budeme informovať po podujatí.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár