Subaru Rally Team Komárno

Dva krát dva pre Lapdavských spod Tatier

Poriadne náročnú rally súťaž má za sebou Subaru Rally Team Komárno spoločne s bratmi Lukášom a Júliusom Lapdavskými. Tým sa podarilo vybojovať body za dve druhé miesta v triede 3 do priebežného hodnotenia Majstrovstiev Slovenska v rally 2019.

Subaru Rally Team Komárno

Najskôr zima a sucho, následne ešte väčšia zima, keď hodnoty na teplomeroch sa blížili k bodu mrazu, k tomu dážď a dokonca aj husté sneženie. Presne takáto bola tohtoročná 46. Rallye Tatry 2019, ktorej centrum sa nachádzalo v meste Poprad. Dvojdňová súťaž, kde všetci prítomní bojovali nielen o čo najlepšie umiestnenie, ale aj o dvojitú porciu bodov do priebežného hodnotenia slovenského rally šampionátu. V prípade bratov Lapdavských sa v spolupráci so Subaru Impreza WRX STi tých bodov podarilo vybojovať celkovo 30 za dve druhé miesta v triede, ale domov si odviezli aj pohár za druhé miesto v triede 3 v rámci 46. Rallye Tatry 2019.

„Minulý rok sme z Popradu odchádzali s druhým miestom v triede, teraz sme chceli zabojovať o vyššiu priečku, ale nebolo nám súdené. Hneď v prvom teste v sobotu sme dostali defekt a bola z toho straty viac ako minúta. Potom sme už iba doťahovali a robili čo sa dá, aby sme dojazdili čo možno najlepšie. Bolo z toho druhé miesto. No a v nedeľu sme sa tešili na tie nové rýchlostné skúšky, pričom nám bolo jasné, že sú veľmi rýchle a keď zaprší, tak budú aj mimoriadne nebezpečné. Ono aj zapršalo, ale aj husto snežilo a my sme nemali dobré obutie. Takže som vlastne jednu z tých rýchlostiek doslova daroval. V druhom prejazde sme sa snažili zrýchliť, čo sa aj podarilo. Zhrnul by som to tak, že výsledkovo som spokojný, ale sám so sebou nie,“ zhrnul účinkovanie v rámci 46. Rallye tatry 2019 na cieľovej rampe Lukáš Lapdavský.

Subaru Rally Team Komárno

To, kde a kedy sa bratia Lapdavskí opäť predstavia fanúšikom automobilových súťaží dnes ešte nevieme, jedno je isté, bude to najneskôr v polovici mesiaca jún, kedy je plánované tretie kolo slovenského rally šampionátu. V rámci neho sa celý slovenský rally kolotoč presunie do Hustopečí na Morave.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár