Kamiro Racing

Kamiro Racingu s Trněným sa (ne)darilo v Tatrách ako by chceli

Napriek faktu, že Karel Trněný a Václav Pritzl doviezli Ford Fiesta R5 vo farbách slovenského Kamiro Racing Teamu na cieľovú rampu 46. Rallye Tatry 2019, nebola to práve súťaž na ktorú budú v budúcnosti v dobrom spomínať.

Kamiro Racing

Posádka Kamiro Racing teamu nezačala svoje podtatranské účinkovanie vôbec zle. V cieli prvého meraného úseku im totiž patrilo šieste miesto absolútneho poradia, v druhom teste to bolo dokonca o jednu priečku lepšie. Následne však prišil defekt a z toho vyplývajúca následná strata. Vo štvrtej rýchlostnej skúške začala Fiesta R5 najskôr štrajkovať a vypínať motor, čo vyústilo až do momentu, že sa jej motor odrazu zastavil úplne.

„Najskôr sme dostali v treťom teste defekt na ktorom sme išli dosť dlhú dobu. Po jeho výmene kolesa sme skoro nestihli nasledujúcu časovú kontrolu a potom v rýchlostnej skúške začal motor najskôr vynechávať, potom zhasol, ale podarilo sa mi ho ešte naštartovať. Kúsok pred cieľom rýchlostnej skúšky to ale už naštartovať nešlo. Asi to bude palivové čerpadlo, alebo niečo podobné,“ opísal Karel Trněný poruchu, ktorá ich vyradila z bojov o boje v rámci prvého dňa tohtoročnej Rallye Tatry.

Kamiro Racing

Po oprave vozidla nakoniec Karel s Vaškom odovzdali auto ešte v sobotu podvečer do uzavretého parkoviska, z ktorého ráno vyštartovali bojovať o ďalšie slovenské body. Nielen ich, ale v podstate celé štartové pole však čakal mimoriadne náročný deň počas ktorého sa teploty pohybovali takmer na úrovni bodu mrazu a okrem toho výdatne pršalo, fúkalo a na rýchlostných skúškach dokonca husto snežilo.

„Na prvých dvoch rýchlostných skúškach sme chytili dobré tempo a zajazdili dvakrát šiesty najrýchlejší čas. V podstate som bol spokojný. Bohužiaľ zase na tretej rýchlostnej skúške sa porucha palivového systému objavila opäť a motor začal vynechávať. Vďaka Bohu už aspoň vieme čo spôsobuje poruchu, ale keďže nebol servis, tak sa nám to podarilo iba provizórne opraviť. Mali sme v pláne poskočiť ešte o priečku vyššie, ale v poslednej rýchlostnej skúške bol nariadený voľný prejazd. Vôbec netuším prečo, podmienky boli možno aj lepšie ako predtým. Nechápem. Škoda, myslím, že by sa nám to podarilo, takto sa musíme uspokojiť so siedmym miestom za nedeľu,“ opísal dianie v rámci druhého dňa 46. Rallye Tatry 2019 Karel Trněný.

Kamiro Racing

tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 odštartuje v polovici mesiaca jún na Morave, v Hustopečích.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár