RUFA SPORT

RUFA SPORT Team štartuje sezónu 2020 na Slovakia Ringu

V rokoch minulých štartoval RUFA SPORT Team svoju športovú sezónu už v mesiaci apríl. V roku 2020 je však všetko inak a prvýkrát sa predstaví až začiatkom mesiaca jún na Slovakia Ringu.

RUFA SPORT

Za všetko môže svetová pandémia COVID-19. Táto pandémia postihla okrem všetkých oblastí aj motoristický šport. Organizátori boli nútení rušiť podujatia, pretekári namiesto jazdenia sedeli doma. A to aj napriek faktu, že práve automobiloví pretekári sú pri svojej „pracovnej činnosti“ chránení omnoho viac ako iba rúškami, keďže používajú nehorľavé kukly, prilby a rukavice. Navyše motoristický šport je šport outdoorový. Žiaľ, pojem „športové podujatia“ spadol až do poslednej fázy uvoľňovania opatrení voči pandémii, čo je trochu škoda. Nič s tým už teraz nespravíme a tak netreba plakať nad rozliatym mliekom, pandémia zdá sa končí a s jej koncom vstáva z popola aj motoristický šport. Zatiaľ aspoň vďaka tréningovým a testovacím jazdám, ale buďme vďační aj za to málo.

Minuloročná sezóna z pohľadu slovenského RUFA SPORT Teamu bola dobrá, dá sa dokonca povedať, že si zaslúži prívlastok „neskutočná, náročná a nádherná“. Dôvodov na toto tvrdenie je viacero. Neskutočná z dôvodu dosahovaných výsledkov, náročná z dôvodu vyrovnanosti a nádherná z dôvodu, že o najvyšší slovenský rally titul sa bojovalo až do samého konca šampionátu. V jeho závere pritom síce pre RUFA SPORT Team a jeho súťažnú posádku Grzegorza Grzyba a Jakuba Wróbela ostalo druhé miesto absolútneho poradia a titul prvého vicemajstra v slovenskom rally šampionáte. Napriek tomu boli všetci spokojní, lebo prežili nádhernú sezónu.

RUFA SPORT

Tohtoročná rally sezóna mala pôvodne odštartovať prvým aprílovým víkendom na podujatí vo Valašskom Meziříčí. To sa však už vďaka pandémii nekonalo a rovnako sa nekonalo ani druhé rally podujatie pod Tatrami, v Poprade. Dobrou správou je, že spomínané podujatia nakoniec nebudú úplne zrušené, keďže ich organizátori asi presunú na nový termín. Zatiaľ však stále platia pandemické obmedzenia zo strany štátu a tak klasické rally podujatie sa konať ešte nesmie. Tréning však áno. A presne takýto tréningový deň, čiže Test Day Slovakia Ring 2020 absolvujú súťažné posádky dňa 4.6.2020 na pretekárskom okruhu Slovakia Ring v spolupráci so SAMŠ. Síce bez divákov a za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení, ale aj to je viac ako nič. Samozrejme ani tu nebude slovenský RUFA SPORT Team spoločne so svojou súťažnou posádkou Grzegorzom Grzybom a Michalom Poradziszom a Škodou Fabia R5 chýbať.

Samozrejme som rád za to, že sa už konečne niečo deje. Klasickú súťaž síce nahradíme testovacími jazdami, tie by sme museli aj tak absolvovať pred prvým rally podujatím sezóny. Takto to bude na Slovakia Ringu, kam každoročne radi chodíme na posledné podujatie sezóny. V tomto roku sem asi zavítame dvakrát. Teraz na začiatku sezóny v rámci Test Day a pevne verím, že aj na jej konci v rámci Auto Show. A možno sa to nakoniec, ako Auto Show, aj Test Day stane tradíciou. Verím, že si Test Day všetci poriadne užijeme. Ďakujem organizátorom za zrod tejto myšlienky a zároveň aj všetkým partnerom RUFA SPORT Teamu za to že pri nás v tejto ťažkej dobe ostali stáť,“ zhodnotil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár