RUFA SPORT

Šieste absolútne víťazstvo RUFA SPORT Teamu a Grzyba na Rally Prešov

Slovenský RUFA SPORT Team spoločne s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel a vozidlom Škoda Fabia R5 ovládli 25. Rally Prešov 2019. V rámci spomínanej súťaže sa už RUFA SPORT Teamu a Grzybovi podarilo vyhrať šiestykrát.

RUFA SPORT

Už pred štartom jubilejnej 25. Rally Prešov 2019 bolo jasné, že RUFA SPORT Team, ale aj jazdec Grzegorz Grzyb, by radi v Prešove získali po piatich absolútnych víťazstvách aj vytúžené šieste.

„Samozrejme, prišli sme do Prešova v úlohe lídrov priebežného poradia tohtoročných slovenských rally majstrovstiev a samozrejme radi by sme na tejto pozícii aj ostali naďalej. Ku tomu všetkému by som si ja osobne prial šieste absolútne víťazstvo v Prešove,“ povedal na štartovej rampe Grzegorz Grzyb.

Po tomto slávnostnom úvode odštartovala v sobotu ráno samotná súťaž v prvom meranom úseku drobnou stratou pre Grzyba s Wróbelom. Už v druhom teste však Grzegorz s Jakubom nezaváhali a poskočili na vedúcu priečku prešovskej súťaže. Výborný výkon počas celej súťaže znamenal ďalších päť víťazstiev v rýchlostných skúškach, čo samozrejme znamenalo šieste absolútne víťazstvo v Prešove, ale aj potvrdenie úlohy favoritov v boji o majstrovský titul.

RUFA SPORT

„Som neskutočne šťastný, že sa nám podarilo šiestykrát tu v Prešove vyhrať. Bol by som veľmi rád, keby sa mi podarilo takto dobre jazdiť ešte dlhé roky a keby som dokázal pridať ďalšie víťazstvá a neustále prepisovať históriu. Čo sa samotnej súťaže týka, jazdilo sa veľmi rýchle. Urobili sme aj niekoľko drobných chybičiek, ale našťastie to boli drobnosti pri ktorých sme nestrácali čas. Vyhrali sme šesť z celkového počtu osem rýchlostných skúšok. Ja som nadmieru spokojný, auto bolo pripravené perfektne a všetko vyšlo ako sme chceli,“ dodal po poslednej rýchlostnej skúške Grzegorz Grzyb.

Spokojnosť s víťazstvom samozrejme prejavil aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman. Toho však zároveň zarmútila iná epizóda, ktorá sa udiala po prejazde cieľovou rampou: „Samozrejme za šieste absolútne víťazstvo som vďačný a všetkým zaň veľmi ďakujem. Mrzí ma však, že predpisy, ako sa zdá, na Slovensku neplatia asi pre všetkých rovnako. Vedieme o dvadsať bodov, ale podľa správnosti by to malo byť o štyridsaťpäť. Čo k tomu viac dodať ? Nech si každý urobí svoj obraz a dotyční nech si spytujú svoje svedomie, či konali správne …..“

RUFA SPORT

Majstrovstvá Slovenska v rally 2019 pokračujú piatym kolom na konci mesiaca august v Trebišove.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár