pondelok , 19 októbra 2020
Kesko Racing

Víťazstvo a druhé miesto pre Kesko Racing z 25. Rally Prešov 2019

Víťazstvom v triede 12, ale aj druhým miestom v triede 6 skončilo pre Kesko Racing Team piate kolo tohtoročného slovenského šampionátu v rally. To sa konalo v rámci podujatia 25. Rally Prešov 2019.

Kesko Racing

Fero Fusko a Štefan Tököli smerovali do Prešova v pozícii lídrov triedy 12 a s cieľom toto vedenie nielen udržať, ale aj pokiaľ sa bude dať svoj bodový náskok navýšiť. Spoločne so Seatom Leon TDi sa im toto všetko podarilo a v cieli 25. Rally Prešov 2019 im patrilo víťazstvo v triede 12.

„Nebolo to jednoduché, keďže už v prvej sekcii súťaže nás potrápili brzdy. Vymenili sme pred súťažou platničky, ale akosi sa nechceli chytiť a dostatočne brzdiť. To nás samozrejme dosť spomalilo. Okrem toho nám akosi tieto prešovské trate nesedia. Nepamätám si, či sme niekedy Rally Prešov vôbec dojazdili, vždy nás vyradila nejaká technická porucha, čiže aj tento fakt pôsobí na našu psychiku. Musím povedať, že pre mňa a Pištíka to bola asi najhoršia súťaž v sezóne. Ale sme v cieli, ďalší plný počet bodov doma, tak sme spokojní,“ povedal po súťaži Fero Fusko.

V prípade Kamila a Erika Švecových a ich Peugeot 208 R2, s ktorým sa predstavili na rally súťaži iba druhýkrát, mala 25. Rally Prešov 2019 úplne inú príchuť. Dojazdili síce na druhom mieste v triede 6, no zasúťažili si dosýta.

Kesko Racing

„S autom sa ešte stále učíme jazdiť a postupne hľadať jeho hranice, ale táto súťaž nám napovedala, že smerujeme správnym smerom. Prežili sme tu doslova a do písmena jednu z najkrajších súťaží, keď sme sa doťahovali doslova o desatinky sekundy. Trošku ešte zaostávame, ale myslím si, že každým kilometrom je to lepšie a už onedlho budeme bojovať o víťazstvo v sekunde. Takto dobre som si ešte asi nikdy nezajazdil. Ten súboj o desatiny sekundy bol naozaj fantastický. Tlačili sme až do predposlednej rýchlostnej skúšky, v poslednej sme už trochu zvoľnili,“ zhodnotil Kamil Švec svoj a bratov výkon.

Pre Kesko Racing Team nasleduje teraz voľný víkend a následne presun na pre nich „domáci“ Dobšinský kopec.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár