Miki Čambal

Druhé a tretie miesto, ale aj osobný rekord pre Čambala z Jankovho vŕšku

Miki Čambal spoločne s RS – Teamom odchádzal z Jankovho vŕšku spokojný. Bral body za jedno druhé a jedno tretie miesto v triede E1 do 1,6 litra, ale vylepšil aj svoj osobný rekord na tunajšej trati.

Miki Čambal

V poradí už ôsme a deviate kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu sa konalo v rámci podujatia Autopola Jankov vŕšok 2019. V triede E1 do 1,6 litra sa podujatia zúčastnila takmer celá slovenská špička vrátane jedného veľmi rýchleho Moraváka. Už pred štartom teda bolo všetkým jasné, že práve v spomínanej triede sa bude bojovať doslova o tisícinky sekundy.

Miki Čambal sa pretekov zúčastnil už tradične s vozidlom Citroën Saxo. V sobotu z toho bolo tretie miesto, čiže umiestnenie, ktoré v Mikiho prípade už dlho nebolo.

Miki Čambal

„Je pravda, že na treťom mieste som už veľmi dlho neskončil, vždy to bolo lepšie. Teraz mi to druhé ušlo iba o dve desatiny sekundy. Na druhej strane ma potešilo, že sa nám konečne podarilo odhaliť drobnú chybičku na podvozku. Tá ma trápila v podstate už rok a prejavovala sa tým, že vždy v pravej zákrute nefungovalo auto tak ako by som chcel. V druhej súťažnej jazde som si po odstránení tejto chyby zajazdil svoj osobný rekord, čiže zdá sa, že je po probléme,“ opísal sobotné preteky Miki Čambal.

V nedeľu sa jeho predchádzajúce slová potvrdili, pričom Mikimu patrilo po súčte časov druhé miesto v triede.

„Dnes sa podarilo malé zlepšenie čo sa týka poradia, ale čo sa týka dosahovaných časov, tak tam to zlepšenie bolo naozaj veľké. Podarilo sa mi totiž opäť vylepšiť môj osobný rekord, dokonca o viac ako sekundu. Rád by som poďakoval chalanom z Demo motoršport, ktorí mi počas celého víkendu veľmi pomáhali. Tento výsledok je určite aj ich zásluha,“ doplnil Miki Čambal po pretekoch v nedeľu.

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2019 teraz čaká dvojvíkendová pauza a následne preteky v Ústí nad Orlicí.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár