Kesko Racing Team

Kesko Racing smeruje do Trebišova

Po kopcovom podujatí, ktoré sa konalo v Ústí nad Orlicí, smeruje počas nadchádzajúceho víkendu Kesko Racing Team na rally súťaž do Trebišova.

Kesko Racing Team

Rožňavský tím budú v rámci piateho kola Majstrovstiev Slovenska v rally reprezentovať dve súťažné posádky. Ani pre jednu z nich nebude Rally Trebišov žiadnou novinkou keďže tu už dvakrát štartovali.

Úradujúci majstri Slovenska v triede 8, čiže Kamil a Erik Švecoví sa divákom v aktuálnej sezóne predstavili v spolupráci s vozidlom Peugeot 208 R2 v triede 6 a rovnako tomu bude aj Trebišove. Kamil už v Prešove ukázal, že na nové vozidlo si už zvyká a vie jazdiť veľmi dobré časy.

„Za volantom súťažného auta nesedel od Rally Prešov, tak len dúfam, že sa veľmi rýchle zase dostanem do tempa. Po Prešove sme totiž museli vymontovať z Peugeotu prevodovku a poslať ju na repas. Z toho dôvodu som sa nezúčastnil Dobšinského kopca kde som bol prihlásený. Teraz je už všetko v poriadku a ja sa na štart trebišovskej rally už veľmi teším. Prostredie poznáme, trate rovnako, tak nie je čo riešiť,“ zhodnotil v krátkosti Kamil Švec.

Kesko Racing Team

Druhou súťažnou posádkou Kesko Racing Teamu, ktorú budeme mať možnosť sledovať v Trebišove, bude dvojica Fero Fusko – Štefan Tököli na Seate Leon TDi bojujúci o body v rámci triedy 12, kde im aktuálne patrí vedúca priečka so štyridsaťjeden bodovým náskokom.

„Samozrejme by sme radi v Trebišove získali nejaké body do priebežného hodnotenia. Dúfam, že všetko bude fungovať, ja som bol na dovolenke, poriadne som si oddýchol a už sa teším na štart,“ doplnil Fero Fusko.

3. DeutschMann Rally Trebišov 2019 odštartuje presne na prelome mesiacov august a september, čiže v dňoch 30.8. – 31.8.2019. Na súťažiacich čaká trať o dĺžke takmer 440 kilometrov, ale aj 87 kilometrov rýchlostných skúšok. Štart podujatia je piatok podvečer, keď sa súťažné posádky predstavia divákom na štartovej rampe. Následne v sobotu ráno štartuje súťaž už naostro na rýchlostných skúškach umiestnených mimo Trebišova, ktorých je celkovo sedem. Cieľ podujatia je plánovaný od 17:30 hodiny opäť v Trebišove.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár