RUFA SPORT

RUFA SPORT do Veľkého Krtíša v úlohe lídra šampionátu, ale s veľkou neznámou

Predposledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 odštartuje počas 20. a 21. septembra 2019 vo Veľkom Krtíši. Práve sem cestuje slovenský RUFA SPORT v úlohe lídra šampionátu.

RUFA SPORT

Grzegorz Grzyb spoločne s Jakubom Wróbelom a Škodou Fabia R5 majú pred sebou predposledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2019. Ich bodový náskok na čele absolútneho poradia je síce dvadsaťpäť bodov, do konca sezóny sa však ešte bude bojovať v absolútnom poradí o stopäť bodov. A to veru nie je málo.

Samozrejme ideme do Veľkého Krtíša bojovať a bude to určite najmenej na stodvadsať percent. Do čoho však ideme, to vôbec netušíme a asi to zistíme až pri obhliadke tratí. My s Kubom sme ale zvyknutí na nové a neprebádané súťaže, tak dúfam, že všetko bude aj vo Veľkom Krtíši v náš prospech,“ v krátkosti zhodnotil Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Dôvodom prečo Grzegorz netuší čo ich vo Veľkom Krtíši čaká je fakt, že v tomto meste a jeho okolí rally súťaž zahrnutá do Majstrovstiev Slovenska v rally nebola už dlhých tridsať rokov. Posledná rally súťaž sa tu totiž konala v roku 1990 ako desiaty ročník Rallye Veľký Krtíš. Preto aj v tomto roku odštartuje súťaž ako 11. ročník. Organizátor pritom pre súťažiacich pripravil trať v celkovej dĺžke 338 kilometrov. V tomto počte je už započítaných aj 85 meraných kilometrov. Tie sú rozdelené do 9 rýchlostných skúšok, ktoré absolvujú posádky na troch samostatných úsekoch v troch sekciách. Divácky príťažlivý štart a zároveň predstavenie súťažných posádok je plánovaný na piatok podvečer (20.9.2019) od 19-tej hodiny v centre Veľkého Krtíša. V sobotu už čakajú súťažné posádky súboje s časom na spomínaných rýchlostných skúškach a po nich cieľová rampa, kde by sme najrýchlejšiu posádku mali privítať od 16 hodiny 40 minúty.

RUFA SPORT

Som rád, že na Slovensku sa našiel nový organizátor, ktorý predstaví novú, neopozeranú súťaž. Dúfam, že sa mu podarí naviazať na históriu spred tridsiatich rokov a v budúcnosti sa budeme mať možnosť tešiť aj z tejto rally súťaže. Som rád, že do Veľkého Krtíša idú všetky posádky bez znalostí tratí, takto by sa malo bojovať o titul na každej súťaži. Nás ešte čaká test, pri ktorom sa Grzegorz pokúsi nastaviť Škodu Fabia R5, no bez znalosti povrchu a charakteru tratí to asi bude veľmi ťažké. Dúfam, že sa nám bude dariť,“ doplnil v závere manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár