TATRY RACING

Mušketieri z pod Tatier mieria na západ

Jednou z posledných možností, kde môžete ešte v tomto roku vidieť štartovať posádky popradského tímu TATRY RACING je Auto Show na Slovakia Ringu.

TATRY RACING

Ak majú českí bratia v Sosnovej stretnutie majstrov, či v Slušoviciach mikulášsku rely, tak už nás na Slovensku vzniklo zatiaľ iba jedno takéto podujatie. Auto Show na Slovakia Ringu sa stala miestom koncoročného stretnutia pretekárov z viacerých disciplín a príležitosťou dobre si zajazdiť a pozabávať seba, partnerov aj divákov. Pre mladý tím z pod Tatier je to prakticky prvá príležitosť zúčastniť sa tejto zaujímavej akcie. „Na Slovensku je to jedna z mála príležitostí sa dá takto stretnúť a bez stresu si zajazdiť,“ vraví šéf tímu Vlado Chovan. „Na Slovakia Ringu sme ešte neštartovali a preto sme sa rozhodli prísť s našimi troma posádkami. Celkom sa na to tešíme a verím, že budú spokojní aj naši priatelia a partneri.

TATRY RACING

V štartovej listine sú prihlásení Tomáš Polovka, Tomáš Minarovič a Roman Popovič. Nuž a ak pre Spišiaka Polovku je to premiérová účasť na Auto Show, tak Minarovič s Popovičom už niekoľko ročníkov absolvovali. „Pre mňa je to už štvrtý štart,“ priznáva Roman Popovič. „Vždy tu stretávam veľa kamarátov a okrem jazdenia je tu veľa príležitosti sa porozprávať a upevniť priateľstvá. Pre nás to tentoraz bude aj trochu testom. Po rely v Košiciach sme auto previezli do Čiech, kde na ňom pracoval náš kamarát Komárek. Potrebujeme si teda naše Ford Fiesta Proto poriadne vyskúšať a doladiť potrebné veci. Auto Show je na to priam stvorená. Do kokpitu si teraz beriem Dušana Kekeňáka, keďže Majo Sucháč bude jazdiť na inom aute.

Tomáš Minarovič zasa strieda jednu peknú spolujazdkyňu za druhou. „Zuzka Turňová so mnou jazdí MRC a Lucia Laurincová zasa MSR. Na Auto Show tak bude na sedadle spolujazdca sedieť Lucia,“ vysvetľuje s úsmevom Bánovčan. „Aj ja chodím na Auto Show rád. Dá sa tu vyšantiť a dobre zajazdiť. Trať je pekná, technická. Štartovať budeme s Volkswagenom Polo Proto, ktoré je poriadne nadupané, tak sa na to celkom teším. Verím, že sa vydarí aj počasie, lebo už sme tu zažili kadejaké podmienky.

TATRY RACING

Posádku nemenil Tomáš Polovka, ktorý s Danom Turcsanyim túto sezónu ozdobil svoj Seat Ibiza striebrom v SRP aj v MRC. „Doteraz som jazdil len sám za seba a na Auto Show som nikdy nepomyslel. Teraz sa naskytla príležitosť, tak si to radi vyskúšame. Počul som, že sa tam stretáva viacero pretekárov a tak sa teším na konfrontáciu s nimi. Ideme sa zabaviť. Vyskúšať si jazdu na Slovakia Ringu, kde sme sa ešte nevozili a verím, že bude dobrá atmosféra.

Auto Show na Slovakia Ringu sa bude jazdiť desiaty rok. Tentoraz sa všetci stretávajú na administratívnom a technickom preberaní už vo štvrtok a pretekať sa bude v piatok 22.novembra. Podľa harmonogramu sa má jazdiť trikrát na jednom úseku, ktorý sa mimoriadne kľukatí cez príjazdové komunikácie, samotnú trať a spojovacie podchody. Súťažiť za začína v piatok o deviatej ráno a vyhlasovanie víťazov je naplánované na šestnástu hodinu popoludní.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár