STING Motorsport

„STING-áči“ si idú Auto Show užiť

Vo farbách tímu STING Motorsport budú na aktuálnom ročníku Auto Show na Slovakia Ringu štartovať posádky vedené Rolom Pecuchom a Majom Sucháčom.

STING Motorsport

Desiaty ročník už tradičného podujatia na Slovakia Ringu znova prilákal celú plejádu posádok aby využili príležitosť na zakončenie náročnej motoristickej sezóny. Organizátori pripravili zaujímavú trať, ktorá sa vinie krížom celého okruhu. Štartuje sa aj končí v paddocku, no medzitým pretekári obkrúžia celý okruh, pričom budú jazdiť nielen po samotnej dráhe, ale aj po príjazdových a pomocných komunikáciách. Preteky sa jazdia tentoraz v piatok 22.decembra a štart je naplánovaný na deviatu hodinu dopoludnia. Na programe sú tri prejazdy a víťazov budeme oslavovať šampanským po šestnástej hodine.

Aj keď pôvodne nad štartom uvažovala aj prvá posádka tímu STING MOTORSPORT v zložení Rišo a Robo Čechovci, tak nakoniec sa rozhodlo, že vlajku tímu budú tentokrát hájiť dve „mladé pušky“. „Myšlienkou na štart sme sa poctivo zaoberali. Nakoniec sme sa však rozhodli, že tím necháme reprezentovať mladé posádky a tak trochu si ich aj preveríme pred nasledujúcou sezónou,“ vraví šéf tímu, Robo Čech. „Zima rýchlo ubehne a my sa už snažíme sústrediť na prípravu tej nasledujúcej sezóny s pekným číslom 2020. Spolu s Rišom však v paddocku určite budeme, aby sme podporili našich chlapcov, stretli sa s priateľmi a spolu si užili aj atmosféru celého podujatia.

STING Motorsport

Jednu z dvoch posádok budú tvoriť iba devätnásť ročný Majo Sucháč, ktorý si do kokpitu za spolujazdca vybral Popradčana Adama Leška. Adama možno aj preto, že chlapci budú štartovať na cupovej verziu Opela Adam. „Na Auto Show už idem tretíkrát,“ priznáva talentovaný chlapec z Rimavskej Soboty. „Je to pekné podujatie, kde sa na záver sezóny dá trochu zabaviť jazdou a pomerať sa s pretekármi z kopcov aj rely. Môžeme tu povoziť priateľov, partnerov, či rodinu a užiť si to. My sme sa teraz rozhodli, že pôjdeme s Opelom Adam, ktorý by sme si chceli vyskúšať pre prípad, že by sa naskytla možnosť s ním jazdiť v nasledujúcej sezóne. Má sekvenciu s ktorou ja nemám ešte skúsenosti a tak sa chcem niečo naučiť.

Učiť sa na Slovakia Ring určite nepríde posádka Rolo Pecuch a Viktória Dudášová. Svoj Lada VAZ 2107 veľmi dobre poznajú. „Nebudeme tam štartovať po prvýkrát a chceme si to znova užiť,“ usmieva sa Moldavčan. „Je to veľmi príjemná akcia, kde sa stretávajú pretekári, kamaráti a ľudia zo zázemia autošportu aby si užili v pohodovej atmosfére záver celej sezóny. Jazdí sa síce na čas, ale dôležitejšie je dobre si zapretekať a vychutnať atmosféru. Teším sa, že teraz môžem jazdiť na tomto podujatí s tímom Sting Motorsport, ktorému za to chcem poďakovať.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár