TATRY RACING

Polovka najrýchlejší v triede A3

Poctivá príprava tímu TATRY RACING na zimné preteky v Levočských vrchoch sa vyplatila. Skúsená posádka Polovka – Turcsanyi sa mohla radovať z víťazstva.

TATRY RACING

Sezónu sme nemohli začať lepšie,“ vraví s typickým úsmevom Tomáš Polovka. „Vyhrali sme v našej triede A3 a v absolútnom podarí sa pred nás dostali iba silnejšie autá triedy A4. Zvládli sme dokonale využiť výhodu domáceho prostredia a verím, že sme tým potešili všetkých našich kamarátov a fanúšikov, ktorí nás sem prišli povzbudiť.

Tomáš Polovka s Danielom Turcsanyim sú Spišiaci a na trate v Levočských vrchoch to mali ozaj, čo by kameňom dohodil. Navyše sa o dobré preteky postaralo aj žičlivé počasie a tak sa bolo na čo pozerať. „V noci z piatka na sobotu bolo až mínus trinásť stupňov, no to len pomohlo udržať ideálne podmienky pre zimnú súťaž,“ pochvaľoval si Polovka, ktorý štartoval na svojom Seate Ibiza v triede A3. „Začínalo sa v piatok podvečer a my sme nechceli príliš tlačiť, pretože sme išli prvé ostré kilometre po oprave motora. Autíčko nás však nezradilo a preto sme sa v sobotu už mohli viac osmeliť,“ pokračuje Spišák. „Po úvodnej sekcii prvých dvoch sobotňajších meraných úsekov sme boli v triede tesne na druhom mieste, no cítili sme, že sa nám ide veľmi dobre. Preto sme sa rozhodli v druhej sekcii do toho viac oprieť. Na RS4 sme sa v porovnaní s prvým prejazdom zlepšili až o desať sekúnd, a ďalšie štyri sekundy k dobru sme vyjazdili aj na záverečnom piatom úseku. V celkovom súčte to nakoniec znamenalo o šesť sekúnd viac, ako najazdili naši súperi a teda prvé miesto v triede A3.

TATRY RACING

Polovka s Turcsanyim štartovali naposledy koncom novembra na Slovakia Ringu. Tam si však veľa kilometrov neužili, pretože ich odstavili problémy s technikou. Takmer o dva mesiace neskôr to však už bola iná pesnička. „Za súťažným volantom som nesedel už takmer dva mesiace a už sa mi cnelo. Opravovali sme auto a všetko dávali do poriadku, aby sme stihli úvod sezóny v MRC. Aj preto sme nestihli nikde auto otestovať,“ vysvetľoval Tomáš. „No asi sme urobili dobrú robotu, keďže auto fungovalo ako hodinky. Zvlášť mám radosť, že s nami bol spokojný aj šéf nášho tímu, Vlado Chovan, ktorému sa chcem poďakovať za pomoc a podporu. Som veľmi rád, že som členom tímu TATRY RACING.

TATRY RACING

V mladom popradskom tíme TATRY RACING, ktorý sa na slovenskej scéne automobilových súťaží objavil len v minulej sezóne, to evidentne výborne funguje. „Mám radosť, že sa nám darí dať dokopy super partiu, ktorá sa pretekaním dobre zabáva a dokáže aj priviesť výsledky,“ hovorí Vlado Chovan. „Rozhodli sme sa preto, že podporíme aj nasledujúce preteky v Levoči, ktoré sa v rámci MRC pôjdu 22.februára 2020. Teraz štartoval iba Tomáš s Danom, no vo februári sa k ním pridá aj Tomáš Minarovič a verím, že ako tím budeme schopní znova bojovať o tie najvyššie priečky.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár