Kesko Racing Team

Kesko Racing Team čaká štart na Uhornej

Rožňavský Kesko Racing Team sa po zimnej prestávke predstaví s dvojicou súťažných posádok na podujatí Sting Rally Krásnohorské Podhradie.

Kesko Racing Team

Súťažné posádky Kesko Racing Teamu sa naposledy na rally tratiach predstavili v rámci 10. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2019. Po tomto podujatí pre členov tímu nasledovala zimná prestávka, v rámci ktorej museli skontrolovať svoje vozidlá, prípadne urobiť ich úpravy pred novou sezónou. Tá sa už vehementne začína hlásiť nová sezóna a s ňou prichádzajú aj prvé jazdecké prípravy. Do spomínanej prípravy patrí aj podujatie Sting Rally Krásnohorské Podhradie. Ako už jeho názov napovedá, bojovať o čo najlepší čas budú súťažiaci na legendárnej Uhornej.

Poďme sa však teraz pozrieť na to, kto bude v rámci spomínaného podujatia Kesko Racing Team reprezentovať. Na štarte nebude chýbať úradujúci majster Slovenska v rally v triede 12, čiže Fero Fusko. Ten však v rámci úvodného podujatia bude testovať nielen Seat Leon TDi, ale aj nového spolujazdca. Tým bude Alexander Burdiga, ktorý si rally podujatie na vlastnej koži vyskúša premiérovo.

Kesko Racing Team

Druhou posádkou budú bratia Kamil a Erik Švecoví, ktorí majstrovskú sezónu 2019 uzavreli dosť „smolne“, keď im titul prvých vicemajstrov v triede 6 ušiel po poruche tri kilometre pred cieľom poslednej súťaže. Uspokojiť sa tak museli s titulom druhých vicemajstrov v triede 6. Ich vozidlo Peugeot 208 R2 síce už odskúšali na spomínanom Slovakia Ringu, teraz na Uhornej to však bude v tohtoročnej sezóne „naostro“.

Sting Rally Krásnohorské Podhradie odštartuje v dňoch 28. – 29. februára 2020 v Krásnohorskom Podhradí. Po piatkových povinných preberaniach, na samotné súboje na trati príde v sobotu, pričom všetci prítomní absolvujú tri prejazdy rýchlostnou skúškou Uhorná. Štart prvého testu je plánovaný od 8 hodiny 30 minúty.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár