Sting Motorsport

Sting Motorsport sa na Salgó Rally nepredstaví

Nie korona vírus, ale obyčajná chrípka vyradila ešte pred štartom úvodného podujatia Majstrovstiev Slovenska v rally 2020 obe dve posádky slovenského Sting Motorsport Teamu.

Sting Motorsport

V momente, ak majú jeden rally tím reprezentovať na jednom podujatí dve súťažné posádky a v každej z nich sa vyskytne choroba, neostane nič iné, iba jednoducho poslať organizátorovi podujatia ospravedlnenie. A presne toto sa stalo dnes v Sting Motorsport Teame, iba jeden deň pred úvodným podujatím Majstrovstiev Slovenska v rally 2020.

Na Steelvent Salgó Rally 2020 figurujú v zozname prihlásených dve súťažné posádky slovenského Sting Motorsportu. Richard Čech a jeho otec Róbert Čech sa mali fanúšikom rally súťaží predstaviť s vozidlom Ford Fiesta R5 a Roman Popovič s Petrom Baranom s vozidlom Ford Fiesta Proto. Žiaľ, na štarte Salgó Rally neuvidíme ani jednu z nich. O tom, čo sa stalo, nám viac povedal manažér Sting Motorsport Róbert Čech.

Sting Motorsport

Žiaľ v každej z našich dvoch posádok jeden jej člen ochorel. Našťastie sa nejedná o dnes všadeprítomný COVID-19, ale iba o obyčajnú letnú chrípku. A s ňou absolvovať celú a poriadne náročnú súťaž jednoducho nie je možné. Dokonca nebolo možné ani skombinovať zdravých členov do jednej posádky, ktorá by na Salgó Rally odštartovala. Mrzí nás to, samozrejme aj kvôli fanúšikom, ale aj partnerom nášho tímu. Veríme, že všetci túto situáciu pochopia. Vidíme sa na ďalšom podujatí v Rzeszowe.“

Napriek tejto nepredvídateľnej situácii veríme, že fanúšikovia slovenského Sting Motorsportu nebudú sklamaní. Aj takúto podobu môžu mať rally súťaže.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Sting Motorsport, Jozef Pisch

Pridaj komentár