LS RACING

LS RACING – Sklamanie Mutňanského na ringu

Preteky automobilov do vrchu na Slovakia Ringu LS RACING tímu veľa radosti nedoviezli. Automobilový šport zasa raz ukázal svoju krutosť a z nádejných majstrovských ambícií zostali len spomienky.

Ivan Mutňanský

Na posledné podujatie slovenskej kopcovej sezóny, ktoré sa ostatný víkend konalo netradične na okruhu pri Orechovej Potôni, odchádzal spišskonovoveský tím LS RACING, a jeho pretekár Ivan Mutňanský, s ambíciami zabojovať o konečné víťazstvo v triede 4b a pódiovú medailu v Skupine 4. Ako to však niekedy býva, človek mieni, osud mení.

Pred odchodom na podujatie sme naozaj urobili, čo sa dalo. Pomenili sme komponenty a pripravili auto najlepšie, ako sme vedeli. Aj tak nás však zradila technika,“ krúti nechápavo hlavou skúsený pretekár z Bánoviec nad Bebravou, ktorý štartoval na Mitsubishi Lancer Evo X. „Snažili sme sa nič nenechať na náhodu. V predstihu sme prišli aj na Slovakia Ring a absolvovali povinné testy pred štartom podujatia. Charakter trate nahrával kvalitám nášho auta a verím, že sme mali našliapnuté na krásny výsledok. Už v úvodnom meranom tréningu mi však hneď v druhej zákrute vysadila prevodovka. Nechápem čo sa stalo!? Veď sme do „Myšiaka“, pred odchodom na preteky, nasadili úplne novú prevodovku! Je to pre mňa aj celý tím LS RACING veľké sklamanie. Toľko práce a nakoniec taký smutný koniec kopcovej sezóny,“ ťažko znáša nevydarený víkend na Slovakia Ringu Ivan Mutňanský.

LS RACING

Už o týždeň mal pretekár LS RACING tímu reprezentovať Slovensko na pretekoch v San Maríne, kde sa chystal štartovať s Volkswagenom Polo R5. V pondelok pred štartom však prišla z Talianska správa o sprísnených opatreniach v súvislosti s pandémiou Covidu 19 a Ivan Mutňanský napokon na toto zaujímavé podujatie nevycestuje. Najbližšie by sme tak mali vidieť pretekárov tímu LS RACING na novembrovom podujatí AutoShow, na Slovakia Ringu. Verme, že okolnosti nezmenia tieto slovenské plány a sezóna automobilových podujatí dôjde zdarne do cieľa.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk

Pridaj komentár