RUFA MOTOR-SPORT

RUFA MOTOR-SPORT a TOPP CARS s Andreasom Mikkelsenom na ERC

Seriál FIA European Rally Championship 2020 pokračuje počas nadchádzajúceho víkendu v Maďarsku, kde nebude chýbať ani RUFA – MOTOR SPORT, TOPP – CARS a Andreas Mikkelsen.

RUFA MOTOR-SPORT

Výborná spolupráca slovenského RUFA – MOTOR SPORT Teamu a maďarského TOPP – CARS Rally Teamu pokračuje aj počas nadchádzajúceho víkendu v rámci štvrtého kola seriálu FIA Europaen Rally Championship 2020. Do vozidla Škoda Fabia R5 EVO2 v tomto prípade zasadne posádka Andreas Mikkelsen – Ola Fione.

V prípade RUFA – MOTOR SPORT, ale aj TOPP – CARS angažovanie špičkového rally jazdca nie je žiadnou novinkou. Spoločne ich už minulý rok v rámci Szilveszter Rally reprezentoval bývalý továrenský jazdec Škoda Motorsport, Kalle Rovanpera. Teraz prichádza ďalšia „hviezda“ bývalý továrenský jazdec Volkswagenu, Citroënu a Hyundai. Andreas Mikkelsen Andreas vo svojej pretekárskej kariére, ktorá odštartovala v roku 2006 dosiahol rad výrazných úspechov, pričom celkovo trikrát sa stal druhým vicemajstrom sveta v najvyššej kategórii WRC.
Som rád, že aj v týchto ťažkých časoch sme schopní spoločne s TOPP – CARS Rally Teamom dostať na scénu ďalšieho svetoznámeho rally jazdca, ktorým Andreas Mikkelsen jednoznačne je. Tento jazdec má nesmierne veľa skúseností zo sveta WRC a tak bol pre nás jednoznačnou voľbou. Som rád, že opäť, tak ako už viackrát v minulosti, môžeme potešiť nielen rally fanúšikov, ale aj partnerov nášho RUFA – MOTOR SPORT Teamu. Verím, že to bude pre všetkých perfektný víkend a fanúšikovia si to poriadne užijú,“ povedal manažér tímu.

RUFA MOTOR-SPORT

Rovnako spokojný s angažovaním Andreasa Mikkelsena je spokojný aj Gergely Topp, majiteľ TOPP – CARS Rally Teamu: „V priebehu tejto veľmi oklieštenej sezóny sa snažíme myslieť pozitívne a stále chceme postupovať ďalej. Náš návrat na trate európskych rally majstrovstiev sme pôvodne plánovali v rámci Barum Czech Rally Zlín, ale toto podujatie, rovnako ako viacero iných bolo zrušené a tak voľba padla pre naše domáce podujatie v Nyíredháze. Mám veľkú radosť z toho, že absolvujeme toto podujatie v takejto, neskutočne silnej zostave. Chcel by som poďakovať všetkým partnerom za podporu.

Samotný jazdec, Andreas Mikkelsen absolvoval tesne po prílete test Škody Fabia R5 EVO2 po ktorom bol nadmieru spokojný: „Som veľmi spokojný, že môžem reprezentovať TOPP – CARS Rally Team ako aj slovenský RUFA – MOTOR SPORT Team. Na Rally Hungary nás čaká veľmi silná konkurencia, ale test, ktorý sme absolvovali v utorok dopadol výborne a ja pevne verím, že našu prípravu premeníme na dobrý výsledok v cieli Rally Hungary.

RUFA MOTOR-SPORT
Podujatie zaradené do tohtoročného seriálu FIA ERC, Rally Hungary 2020 štartuje v dňoch 6. – 8.11.2020 v okolí mesta Nyíredháza. Štart súťaže je v piatok (6.11.2020) od 18 tej hodiny. Po slávnostnom štarte všetkých účastníkov čaká jedna rýchlostná skúška, ktorá sa bude konať na okruhu Rábocsiring. V rámci soboty a nedele (7. – 8.11.2020) musia súťažiaci absolvovať ďalších pätnásť rýchlostných skúšok. Po nich nasleduje cieľ, kde sa dozvieme to, komu sa ako na Rally Hungary 2020 darilo.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár