RUFA MOTOR-SPORT

RUFA MOTOR-SPORT Team piatykrát absolútnym majstrom Slovenska v rally

Slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team získal piaty titul absolútneho majstra Slovenska v rally, navyše jeho posádka brala aj absolútne víťazstvo v rámci OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING.

RUFA MOTOR-SPORT

V tohtoročnej slovenskej rally sezóne sa zdalo, že vďaka viacerým zrušeným rally podujatiam, nebude mať Slovensko vyhlásených rally majstrov. Rušenie jednotlivých podujatí malo na „rováši“ ochorenie COVID-19, ktoré doslova „terorizuje“ celú našu planétu. Nakoniec sa však „mimo plánu“ podarilo zorganizovať podujatie OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING, konajúce sa v dňoch 4. – 6.12.2020. To doslova „zachránilo“ slovenskú rally sezónu. Podujatie sa síce konalo za prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení, napriek nim však všetky rally posádky odjazdili plnohodnotnú dvojetapovú rally súťaž. Tá pozostávala s takmer 143 „ostrých“ kilometrov, pričom ich absolvovanie zároveň rozhodlo aj o slovenských majstrovských rally tituloch.

RUFA MOTOR-SPORT

Na titul najvyšší, čiže v absolútnom poradí, mala už pred štartom finálového kola, našliapnuté posádka slovenského RUFA MOTOR-SPORT Teamu, čiže Grzegorz Grzyb – Michal Poradzisz, jazdiaca na Škode Fabia R5 EVO2. Podmienkou, aby sa Grzegorz s Michalom stali slovenskými absolútnymi rally majstrami, bolo dojazdiť toto podujatie najhoršie na treťom mieste. V sobotu, počas prvého súťažného dňa dojazdili Grzyb s Poaradziszom na druhom mieste absolútneho poradia, čo im už po prvej etape OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING zabezpečilo slovenský absolútny rally titul. V prípade RUFA MOTOR-SPORT Teamu, ale aj Grzegorza Grzyba to je už piaty titul absolútnych majstrov Slovenska v rally.

RUFA MOTOR-SPORT

Sezóna bola veľmi divná, nevedeli sme, ktoré súťaže sa konať budú, či nebudú a aj z toho dôvodu bola nesmierne ťažká. Nám sa podarilo brať plný počet bodov za víťazstvo v Maďarsku, v Rzeszowe sme brali body za prvé a druhé miesto. Sezónu sme mali výborne rozbehnutú, potom však prišlo zrušenie dvoch slovenských rally súťaží a zdalo sa, že majstrovské tituly nebudú udelené. Našťastie sa podarilo zorganizovať finále na Slovakia Ringu, za čo organizátorovi veľmi pekne ďakujeme. Snažili sme sa ísť čo najlepšie a podarilo sa nám nakoniec brať body za druhé miesto, ale aj za prvé a ešte aj vyhrať súťaž absolútne. Bolo to perfektné,“ povedal Grzegorz Grzyb.

RUFA MOTOR-SPORT

Šťastím doslova žiaril aj manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu: „Získať piaty titul absolútnych majstrov Slovenska v rally bolo našim cieľom, ktorý sa podarilo splniť. Ďakujem posádke za špičkovú robotu, mechanikom za prípravu Škody Fabia R5 EVO2, partnerom tímu za celoročnú podporu. Samozrejme som nadšený a šťastný, náš tím urobil množstvo výbornej roboty a navyše sa zaradil medzi slovenské tímy s najväčším množstvom titulov absolútnych rally majstrov.
RUFA MOTOR-SPORT Teamu sa ziskom piateho titulu absolútnych majstrov Slovenska zaradila sa medzi najlepšie slovenské rally tímy v histórii.

S RUFA MOTO-SPORT Teamom sa v tomto roku ešte stretneme na podujatiach v Sosnovej a na Hungaroringu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Michal Bobko

Pridaj komentár