MTB Racing

Traja králi z MTB Racing vezú zo Slovakia Ringu množstvo pohárov

Štart novej sezóny so sebou veľakrát prináša aj menšie, či väčšie zmeny v jednotlivých tímoch. Inak tomu nebolo ani v slovenskom MTB Racing Teame.

MTB Racing

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu odštartovali tohtoročnú sezónu na rovnakom mieste, na akom minuloročná končila, čiže na Slovakia Ringu. Práve tu, aj vďaka stále pokračujúcej pandemickej situácii mohlo odštartovať ich úvodné dvojkolo.

Slovenský MTB Racing Team prišiel na Slovakia Ring hneď s niekoľkými zmenami. Prvou bolo tímové zázemie, ktoré sa rozrástlo o nový kamión, druhou počet jazdcov, keď k pôvodnej dvojici bratov Tomáša a Marcela pribudol tretí jazdec, Vojtech Illéš. Ten sa síce už na Slovakia Ringu v októbri minulého roku predstavil v spolupráci s BMW 320i, vtedy to však bolo „iba“ v úlohe predjazdca. Teraz už naplno bojoval o body v rámci Majstrovstiev Slovenska v pretekoch historických automobilov do vrchu.

Poďme si ale povedať, ako sa komu zo spomínanej trojice darilo. V prípade najnovšieho člena tímu to bolo jednoznačné, keď si Vojto Illéš odviezol domov dva poháre pre víťaza v skupine HK2.

MTB Racing

„Som maximálne spokojný. Počasie vyšlo, aj keď v sobotu trochu zapršalo, ale nedeľa už bola suchá. Bol to môj začiatok, ale som spokojný, s každou jazdou som sa zrýchľoval a zbieral skúsenosti. Škoda len, že som v skupine HK2 nemal súpera, ale veziem domov poháre a to poteší. Hádam na ďalších pretekoch už budem mať viac súperov. Som rád, že som sa spoločne s MTB Teamom mohol zapojiť do pretekov, za čo im patrí moja veľká vďaka,“ zhodnotil Vojtech Illéš po poslednej súťažnej jazde.

V prípade bratov, Tomáša a Marcela Beníkovcov, ktorí bojovali v skupine HK1 nielen proti konkurencii, ale aj sami proti sebe. Tento „bratovražedný súboj“ nakoniec po oba dva dni vyhral Marcel jazdiaci na BMW 2002ti, ktorému patrilo prvenstvo v skupine, ale aj tretie miesto v absolútnom poradí medzi Historikmi.

MTB Racing

V sobotu nás trošku potrápilo počasie, ale vôbec to nevadí, ja som si rád vyskúšal vodu. Predsa len na vode som ešte veľa nejazdil a som rád, že viem ako auto funguje aj v týchto sťažených podmienkach. Nedeľa bola úplne super, bolo celý deň sucho a slnečno, aj keď trochu chladnejšie. Som nadmieru spokojný,“ vyjadril sa Marcel Beník.

Rovnako spokojne sa tváril aj mladší z bratov, čiže Tomáš Beník, ktorý už tradične jazdil na Lancii Beta Coupé. Výsledkom bolo druhé miesto v skupine HK1 a štvrté miesto v absolútnom poradí medzi historickými vozidlami a to po oba dva pretekárske dni.

Na to, že nám ešte v piatok nechcelo moje auto naštartovať, myslím si, že to dopadlo nadmieru dobre. Brat síce vyhral, ale to vôbec nevadí, ja mu to z celého srdca prajem. Na rozbeh do sezóny to bolo vynikajúce, počasie rovnako vyšlo ako sme si priali a vôbec nevadila ani tá sobotná mokrá jazda, aspoň to bolo zaujímavejšie. Všetko je super, som veľmi spokojný,“ dodal záverom Tomáš Beník.

MTB Racing

MTB Racing Team a jeho trojicu jazdcov budeme mať opäť možnosť sledovať priamo v akcii už o tri týždne, keď odštartuje kopcové podujatie v moravskom Šternberku. Tu budú spomínaní „traja králi“ bojovať nielen o slovenské body, ale aj o body v rámci seriálu CEZ Historik Hill Climb.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár