TATRY RACING

TATRY RACING – Prvé kilometre Benčeka s R5-kou

Medzi takmer šesťdesiatimi súťažnými posádkami na polygóne v Kopřivnici testoval modernejšiu techniku triedy 2 aj popradský tím TATRY RACING.

TATRY RACING

Za riekou Moravou zvyknú vravieť, že „první vyhrání z kapsy vyhání“. Tentoraz pod Tatrami dúfame, že to naozaj funguje, pretože štart popradského tímu na testovacej súťaži v Kopřivnici bol všetkým možným, len nie výhrou. „Úprimne poviem, že sme pred týmto podujatím mali iné očakávania,“ naznačuje šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan. „Nečakali sme víťazstvo, ale určite sme nečakali ani komplikácie, ktoré prinieslo prenajaté vozidlo. Z tohto uhla je to veľké sklamanie, ale aspoň sme sa poučili. Nič to však nemení na našich ďalších plánoch do sezóny.

TATRY RACING

Iba trojročný popradský tím by sa rád posunul do vyššej výkonnostnej triedy a už v nadchádzajúcej automobilovej súťaži Majstrovstiev Slovenska, ktorou je domáca Rallye Tatry, by chcel nasadiť vozidlo triedy 2. Tomu sa teraz podriaďuje príprava, v rámci ktorej dostala posádka Dominik Benček a Rado Plichta príležitosť vyskúšať si Ford Fiestu R5 na Traiva Rally Cupe. Na Morave to pojali ako „testovací deň“, čo bola výborná príležitosť otestovať si jazdu s vozidlom vyššej triedy. „Na R5-ke som ešte nejazdil a veľmi som sa tešil,“ priznal Dominik Benček. „Do Kopřivnice prišlo aj niekoľko veľmi skúsených posádok, čo zároveň ponúkalo príležitosť porovnať sa, respektíve zadefinovať si nejaký východiskový bod. Už prvá súťažná jazda mi napovedala, že by som si s touto modernejšou technikou vedel rýchlo porozumieť. Povzbudzujúce tiež bolo, že už na druhej rýchlostnej skúške nebola naša strata na skúseného Jara Melichárka, či matadora Romana Odložilíka nijako veľká. Samozrejme, že uzatvorený polygón je charakterom niekde inde, než skutočná rýchlostná skúška na automobilovej súťaži. Chápeme, že pred nami je ešte veľa práce. Vyzeralo to však celkom nádejne.

TATRY RACING

Lenže na treťom úseku prišli technické problémy, ktoré sľubne sa rozbiehajúce testovacie jazdy posádky popradského tímu zahatali. „Tretia ereska sa znova išla na prvom úseku a logicky sme sa pokúšali zajazdiť lepšie a rýchlejšie, ako pri prvom prejazde. Auto však preplo do núdzového režimu a my sme sa do cieľa doplazili. Následne sa urobil reštart a pokračovali sme štvrtou rýchlostnou skúškou. Po vyrazení na trať nás však zradila prevodovka a museli sme definitívne odstúpiť. Som z toho dosť sklamaný, lebo sme nestihli najazdiť veľa kilometrov a dlhá cesta na Moravu nesplnila naše očakávania. Poučili sme sa však a vieme už, čo musíme urobiť nabudúce,“ uzatvára sklamane prešovský pretekár, jazdiaci za popradský tím TATRY RACING.

TATRY RACING

Druhý podnik tohtoročného slovenského rely šampionátu, Rallye Tatry, je na programe 28. – 30. mája 2021. Dovtedy by popradský tím rád absolvoval aspoň ešte jeden testovací podnik na polygóne v Kopřivnici. Všetci pritom veríme, že zlepšujúca sa pandemická situácia s koronavírusom už umožní otvoriť aj automobilové súťaže mimo uzatvorených areálov a svoj tím budú môcť prísť znova podporiť na trať aj fanúšikovia. „Ďakujeme všetkým našim fanúšikom a partnerom za trpezlivosť a podporu v týchto ťažkých časoch. Veľmi si to vážime. Jarné a letné mesiace už vyzerajú celkom nádejne a tak veríme, že sa budeme môcť z nášho športu znova radovať všetci spoločne,“ uzatvára optimisticky šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: TATRY RACING

Pridaj komentár