Miki Čambal

Miki Čambal najrýchlejším jazdcom Slovenska aj Čiech v skupine 5

Druhé kolo slovenského, ale aj prvé českého kopcového šampionátu odštartovalo v moravskom Šternberku. Spomedzi jazdcov štartujúcich v skupine 5 bol po oba dva dni najrýchlejší Slovák Miki Čambal.

Miki Čambal

Po víťazstve v rámci úvodného podujatia Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu na Slovakia Ringu, pridal Miki Čambal v priebehu predposledného víkendu ďalšie víťazstvo v skupine Performance Factor 5 na pretekoch konajúcich sa v moravskom Šternberku. A to nielen v slovenskom medzinárodnom šampionáte, ale aj českom medzinárodnom šampionáte.

V Šternberku, čakala na súťažiacich trať, ktorá bola oproti podujatiam zaradeným do seriálu FIA European Hill Climb Championship skrátená. Jej celková dĺžka v tomto prípade dosiahla na hodnotu 4800 metrov, pričom výškový rozdiel medzi štartom a cieľom dosiahol na hodnotu 191 metrov. Pri pohľade do štartovej listiny treba jednoznačne konštatovať, že jazdecky bolo podujatie naozaj výborne obsadené, keďže na trati v Šternberku sa okrem slovenských, či českých pretekárov predstavila aj plejáda jazdcov Poľska, Rakúska, Francúzska, Švajčiarska, či Talianska.

Miki Čambal

Medzi nimi sa nestratili ani Slováci, pričom naozaj výborný výkon podal Miki Čambal reprezentujúci slovenský RS Team na vozidle Citroën Saxo VTRS, ktoré dostalo na tohtoročnú sezónu navyše nový polep. Výsledkom bolo prvé miesto v skupine 5 v rámci medzinárodného slovenského, ale aj medzinárodného českého šampionátu.

Ono sa to možno iba zdá, že to bolo jednoduché, ale opak je pravda. V prvom rade celý víkend bola v Šternberku poriadna zima, ale našťastie sucho. Voľba pneumatík preto bola od začiatku jasná. Musím povedať, že asi po štyroch, či piatich rokoch som na trati zažil aj poriadnu krízovku, ktorú sa mi podarilo nakoniec zvládnuť bez ujmy na zdraví auta, alebo mňa. Ale takéto niečo sa pri zdolávaní najrýchlejších časov už aj dalo čakať. Som so svojim výkonom nadmieru spokojný. Bez podpory partnerov, ako aj môjho mechanika Mikuláša Borovského, ktorému sa podarilo vyriešiť nejaké drobné technické poruchy, ktoré nás potrápili na Slovakia Ringu. Bez nich to určite nešlo, za čo im veľmi pekne ďakujem,“ zhodnotil svoj výkon Miki Čambal.

Miki Čambal

Ďalšie kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 na seba nedá dlho čakať, pričom už o dva týždne sa s jazdcami opäť stretneme na Ostrej Lúke pri Zvolene.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár