ARC Bratislava

ARC Bratislava v Monze na 5. mieste

Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC napísali počas víkendu svoj tretí diel v talianskej Monze. Slovenský tím ARC Bratislava s Mirom a Matejom Konôpkovcami na Ligieri dokončil šesťhodinovku na 5. mieste v triede Pro/Am LMP2.

ARC Bratislava

Preteky na legendárnom okruhu neďaleko Milána odštartoval v slovenskom tíme 30-ročný Brit Oliver James Webb, ktorý odjazdil dvojitý stint a po niekoľkých pekných súbojoch dostal náš tím na skvelé 3. miesto v priebežnom poradí triedy Pro/Am.

Matej Konôpka si v Monze odjazdil svoju premiéru v Majstrovstvách sveta FIA WEC. “Bolo to pre mňa poriadne náročné. Najmä po fyzickej stránke som dostal poriadne zabrať. Na 24h Le Mans budem musieť nabrať kondíciu,” priznal po pretekoch mladý pretekár.

ARC Bratislava

Mira Konôpku potešili bezproblémové preteky z technického hľadiska: “Konečne to bolo podľa mojich predstáv a do cieľa sme prišli bez technických ťažkostí, čo sa nám v Spa a Portimau nepodarilo. Bola to skvelá generálka pred vrcholom sezóny, 24h Le Mans. Zároveň solídna rozlúčka s Ligierom, ktorý nahradí Oreca.

Sezóna 9 FIA WEC bude pokračovať v auguste na francúzskom okruhu La Sarthe, kde sa 21. augusta začne slávna 24-hodinovka Le Mans. Pre Mira Konôpku to bude piaty štart na najväčších pretekoch planéty, Matej Konôpka tam bude pretekať prvý raz.

ARC Bratislava

Zdroj: TS ARC Bratislava / Foto: Jules Beaumont

Pridaj komentár