Jiří Ošmera

Tretie miesto v triede 4 na FIA EHCC v Limanowej pre Jiřího Ošmeru

Písal sa rok 2019 keď si brnenský jazdec Jiří Ošmera prvýkrát vyskúšal ako chutí trať pretekov automobilov do vrchu v poľskej Limanowej. V aktuálnej sezóne sa na miesto činu vrátil opäť.

Jiří Ošmera

Tohtoročný seriál FIA European Hill Climb Championship sa po predčasne zrušenej Dobšinej presťahoval v priebehu ďalšieho víkendu do Limanowej. Tu na všetkých zúčastnených čakala trať o dĺžke 5493 metrov s priemerným stúpaním 5,5 %, ale aj poriadne šmykľavý asfalt.

V pláne moravského jazdca Jiřího Ošmeru reprezentujúceho spoločne s vozidlom Volkswagen Scirocco brnenský Pfeifer Motorsport v sezóne 2021 je absolvovať čo možno najviac pretekov zaradených do prestížneho seriálu FIA European Hill Climb Championship. Vďaka pandémii COVID-19 však bolo hneď v úvode tohtoročnej sezóny zrušených viacero podujatí. Ak k tomuto počtu pripočítame aj predčasne ukončenú slovenskú Dobšinú, spoločne s práve ukončenou Limanowou sa z plánovaného počtu deväť pretekov, podarilo dojazdiť až do cieľa iba päť pretekov.

Jiří Ošmera

Jiří Ošmera v Limanowej dojazdil na treťom mieste v triede 4, pričom v priebehu tohtoročnej sezóny bral body do priebežného poradia zatiaľ iba z troch podujatí. V úvode sezóny totiž vynechal preteky v Portugalsku a Španielsku a začínal tak až na domácom Šternberku. Napriek tomu mu v priebežnom poradí patrí v triede 4 druhá priečka a ak dobre počítame, po Limanowej by mu malo patriť aj priebežné šieste miesto absolútneho poradia v kategórii 1.

Preteky v Limanowej boli dobre zorganizované. Trať som si z roku 2019 pamätal, samozrejme na nej bolo zopár drobných zmien, napríklad nový asfaltový koberec pred cieľom. Samozrejme tunajší asfalt, vrátane spomínaného nového úseku neskutočne šmýka, na čo si bolo treba dať pozor. S mojim výkonom som spokojný, aj keď som nútený bojovať v triede s mojim dvoj litrom bez turba s autami podstatne silnejšími s turbom. Ale s tým neurobím nič, jednoducho takto sú nastavené predpisy a všetci sa s tým musíme zmieriť. Som naozaj spokojný a chcel by som poďakovať všetkým partnerom Pfeifer Motorsport za podporu,“ zhodnotil Jirka Ošmera po pretekoch.

Jiří Ošmera

Seriál FIA European Hill Climb Championship 2021 pokračuje, po ďalších zrušených pretekoch vo Švajčiarsku, zase až koncom mesiaca august v slovinskej Ilirskej Bistrici.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár