ZVOLENSKÝ AUTOSPORT

ZVOLENSKÝ AUTOSPORT – Štart v Kopřivnici splnil cieľ

Úvodným podujatím na Morave sa konečne rozbehla aj sezóna MRC. Mladý tím ZVOLENSKÝ AUTOSPORT naplnil očakávania a domov si doviezol pekné druhé miesto v triede A2.

ZVOLENSKÝ AUTOSPORT

Prakticky dennodenne registrujeme na všetkých úrovniach športu, ako svet ovplyvnila nešťastná pandémia. Nečudo teda, že aj náš ťažko skúšaný autošport sa ledva drží pri živote. O to viac je preto chválihodné, že stále existujú nadšenci, ktorí do toho dávajú celé srdce a nedovolia ani pomyslenie na tú najhoršiu možnosť. „Chceme sa za celý náš tím poďakovať Peťovi Baranovi, že sa odhodlal dotiahnuť toto podujatie do úspešného cieľa, hoci na jeho prípravu mal vlastne iba necelý týždeň. Rovnako naše poďakovanie patrí Ferovi Debnárovi, že umožnil, aj za týchto okolností, aby sa podujatie jazdilo pod hlavičkou MRC,“ úprimne, za celý tím ZVOLENSKY AUTOSPORT, vraví Norbert Šarišský.

Dosť neprehľadné a často sa meniace podmienky na hraniciach naozaj odradili viacerých účastníkov od cesty na Moravu. Na tatrováckom polygóne sa tak zišla hrstka odhodlancov, ktorí však rozhodne svoj štart neľutovali. „Tentoraz bola trať pozmenená, oproti tomu, ako sme tu štartovali doteraz. Horná časť bola členitejšia, technickejšia a náročnejšia na rozpis. To sa mne osobne veľmi páčilo, lebo ma nebaví jazdiť stále to isté popamäti,“ pochvaľoval si Noro Šarišský, ktorý spolu s Petrom Levockým štartovali v triede A2 na Citroëne C2 VTS.

ZVOLENSKÝ AUTOSPORT

Podtatranskej posádke sa štart vydaril a v súťaži, ktorá sa jazdil na tri sekcie po dva merané úseky, nakoniec obsadila druhé miesto vo svojej triede A2, respektíve celkovo šieste miesto v absolútnom poradí. „Ocenenie samozrejme poteší, ale pre nás bolo dôležitejšie otestovať sa a dôjsť do cieľa,“ pokračuje Šarišský. „Hneď na úvodnej ereske sme zaregistovali nejaké zvuky z pravej prednej časti a to nás trochu zneistilo. Možno sa nám to len zdalo, no každpádne to ešte preveríme. Pre istotu sme netlačili príliš na pílu a bezpečne sme si doviezli naše druhé miesto. Vyzerá to tak, že auto je pripravené, na nadchádzajúcu Rally vo Vranove, no ešte raz si to dôsledne prekontrolujeme. Pomáha nám pri tom autoservis Michala Konduliaka, ktorému by sme aj touto cestou chceli poďakovať za spoluprácu na príprave auta.

Spokojnosť neskrýval ani mladý ambiciózny šéf tímu, Dominik Zvolenský, ktorý to zhodnotil nasledujúcimi slovami. „Cieľom týchto pretekov bolo preveriť pripravenosť techniky a tímu na augustovú súťaž vo Vranove. Noro s Petrom došli do cieľa a navyše si domov vezú aj ocenenie. To znamená, že sa naša misia na Morave vydarila a môžeme sa dívať vpred, do ďalšieho rpiebehu sezóny. Vo Vranove by sme radi nasadili viacej súťažných áut a veríme, že sa nám naše plány podarí naplno zrealizovať. Ďakujeme organizátorom, že zabojovali, aby sa úvodný podnik v Kopřivnici odjazdil a rovnako tak držíme palce všetkým, ktorí už obetavo pracujú na ďalších pretekoch aktuálnej sezóny. Naša motoristická komunita žije a my sme hrdí na to, že sme jej súčasťou,“ uzatvára šéf tímu ZVOLENSKY AUTOSPORT.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Zvolensky Autosport

Pridaj komentár