ARC Bratislava

ARC Bratislava čaká záver sezóny MS v Bahrajne

Jedna z najnáročnejších sezón pre slovenský pretekársky tím ARC Bratislava v jeho dlhej histórii sa blíži ku koncu. Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC vyvrcholia počas dvoch nastávajúcich víkendov na okruhu Sachir v Bahrajne.

ARC Bratislava

Šesťhodinovka, ktorá sa pôjde v sobotu 30. októbra, nahradila v kalendári zrušené japonské preteky na okruhu Fudži. No a už počas nasledujúceho víkendu, v sobotu 6. novembra, sa pôjdu na tom istom okruhu osemhodinové preteky, v ktorých spoznáme Majstrov sveta FIA WEC 2021.

Po pretekoch 24 hodín Le Mans, v ktorých ARC Bratislava skončil na 6. mieste v triede LMP2 Am, nasledovala dvojmesačná pauza. Ani počas nej však nebol v garážach ARC Bratislava v Podunajských Biskupiciach pokoj. „Auto na Bahrajn sme museli čo najskôr nachystať na plavbu do Bahrajnu, takže prípravné práce sa začali prakticky okamžite,“ potvrdil 59-ročný Miro Konôpka. „A hneď sme museli začať chytať aj auto na 24h Dubaj 2022, ktorá sa ide po novom roku. Ale to je iná pesnička…,“ povedal s úsmevom.

ARC Bratislava

Zmeny budú v jazdeckom zložení. K Mirovi Konôpkovi a Britovi Oliverovi Webbovi sa v prvých pretekoch posadí Ind Kush Maini. 21-ročný Ind je na začiatku svojej kariéry, no v európskych seriáloch motokár, Formule 4 či Formule 3 dokázal pravidelne končiť na stupňoch víťazov. Vlani skončil v celkovom hodnotení britskej Formule 3 na 2. mieste s tromi víťazstvami, dvanásťkrát stál na stupňoch víťazov a získal jedno najrýchlejšie kolo a jednu pole position. A to je v silnej konkurencii BRDC (Britského klubu pretekárov) naozaj pozoruhodný výsledok.

V druhých pretekoch v Bahrajne na celých 8 hodín s cieľom v tme pod umelým osvetlením okruhu Sachir bude v slovenskom tíme štartovať skúsený 33-ročný Francúz Nelson Panciatici. Dvojnásobný víťaz Európskej Le Mans série (2013-2014) má bohaté skúsenosti s prototypmi LMP2. V roku 2017 dokonca skončil v 24h Le Mans na 4. priečke celkovo a 3. mieste v LMP2. „Vybrali sme si do Bahrajnu rýchlych a skúsených pilotov,“ vysvetlil výber Miro Konôpka. „Chceme sa rozlúčiť z touto sezónou dôstojne. Veríme, že budeme mať dobré preteky a naše farby budú reprezentovať Slovensko na najvyššom motoristickom fóre v solídnej forme.

ARC Bratislava

Oboje pretekov FIA WEC bude v priamych prenosoch vysielať Eurosport alebo Motorsport TV. V sobotu 30. októbra sa začína o 10:00. O týždeň neskôr v sobotu 6. novembra sa štartuje o 13:00 SEČ.

Zdroj: TS ARC Bratislava / Foto: Jules Beaumont

Pridaj komentár