Milan Poláček

Poláčkovcom nevyšla Auto Show úplne podľa predstáv

Pre otca a dcéru Poláčkových bolo podujatie 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 prvým, na ktorom sa na jednej trati stretli obaja. Paulína s Renaultom Clio a Milan na Subaru Impreza.

Milan Poláček

Obaja však veľmi rýchle zistili, že rally trate umelo vytvorené v areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring v kombinácii s mrholením a poriadne studeným počasím dokážu byť poriadne ťažké.

Poďme sa najskôr pozrieť na výkon Paulíny. Tá sa po premiére v Košiciach predstavila v rámci 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021 s vozidlom Renault Clio Sport za volantom a Marekom Podobníkom po svojej pravej ruke. Zatiaľ čo v piatok, pri testovacích jazdách svietilo slniečko a všetko fungovalo ako malo, v sobotu, počas samotnej súťaže sa situácia otočila, už skoro ráno začalo mrholiť a teplota vzduchu rovnako poriadne poklesla. Možno rýchlosť, možno šmykľavá trať boli príčinou, že Paulína havarovala už v prvej polovici úvodnej rýchlostnej skúšky. „To mokro mi asi celkom nesadlo, nie som ešte s autom na to zvyknutá, navyše sme boli asi rýchlejší ako sme mali byť. Havárie k tomuto športu patria, som rada, že sa nám nič nestalo, plechy sa opravia a my ideme ďalej,“ opísala dôvod havárie Paulína Poláčková.

Milan Poláček

Paulínin otec Milan, ako sme vás už pred súťažou informovali, naskočil v rámci 12. KESKO MOBILE AUTO SHOW 2021, do súťažného vozidla takmer po dvadsať ročnej prestávke. Po úvodnej rýchlostnej skúške v rámci Auto Show mu patrilo sľubné siedme miesto v triede A4 v rámci súťaže Motorsport Rally Cup. V nasledujúcom teste prišiel defekt, vďaka ktorému spoločne so spolujazdcom Marekom Podobníkom okruhovú skúšku neabsolvovali kompletnú. Vo zvyšných dvoch rýchlostných skúškach Milanovi s Marekom patrilo najskôr šieste a siedme miesto v triede A4.

Paulína Poláčková

Je to jednoduché. Vôbec som si nemyslel, že tá dlhá, takmer dvadsať ročná pauza je veľký problém. Myslel som, že to bude jednoduchšie, ale problémy som mal naozaj všade. Zistil som, že sa mám čo učiť, aby som sa do toho opäť dostal. Musím asi hlavne menej tlačiť na plyn a viac sa zase učiť,“ doplnil Milan Poláček.

Milan Poláček

Ako sme práve počuli, Paulínu a Milana Poláčkových čaká dlhá a asi aj poriadne nabitá zima. Obaja potrebujú najazdiť množstvo „ostrých“ kilometrov. V zime však žiadna rally súťaž nebude a tak je tu otázka, kde ich zobrať? Jedinou možnosťou je asi iba zorganizovať niekoľko súkromných testovaní.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi + Paulína Poláčková

Pridaj komentár