Jantar Team

Ďalšia dobrá etapa pre Jantar Team a Ulricha so Schwarzbacherom

Včera oddych, dnes už opäť tvrdá práca. Tak vyzerala nedeľa pri pohľade na Rally Dakar 2022. V nej slovenský Jantar Team opäť predviedol dobrý výkon.

Jantar Team

V priebehu včerajšieho oddychového dňa členovia slovenského Jantar Teamu nielenže naberali sily do druhej polovice Rally Dakar 2022, ale bol čas aj na poriadny servis vozidla Mitsubishi 3000 L141G. Žiaľ, z dôvodu nedostatku náhradného dielu, porucha prevodovky, v ktorej chýba tretí prevodový stupeň, sa opraviť nedala. Juraj Ulrich s Ľubošom Schwarzbacherom však napriek tomuto hendikepu pokračujú ďalej. Zároveň sa aj posúvajú vo výsledkovej listine smerom nahor, pričom po siedmej etape im už patrí v celkovom poradí tridsiate prvé miesto a dvanáste v triede H2.

Jantar Team

„Siedma etapa smerujúca z Riyádhu do Al Dawadimi bola naozaj náročná, jej celková dĺžka bola okolo päťstopäťdesiat kilometrov. To čo organizátor ohľadom tratí v druhej polovici sľúbil, aj splnil. Tu na nás už čakajú sťažené podmienky. Treba však zároveň povedať, že dnešná trať bola nádherná, okolie vážne fascinujúce, krásne cesty, kopy piesku, rôzne kaňony, nádherné scenérie. Pri zdolávaní siedmej etapy nás čakalo päť testov regularity a jeden navigačný úsek. Tým, že nemáme spomínanú trojku v prevodovke, sme sa v pomalších úsekoch miestami dosť trápili. Prvý a druhý úsek bol super, boli to rýchle trate. Najhorší pre nás bol štvrtý úsek, ten bol celý na piesku a trojka nám v ňom veľmi chýbala. Záverečné regularity testy boli opäť dobré, no a na navigačné úseky sa každý deň doslova tešíme, tie nám naozaj idú, aj dnes sme ho zdolali bez trestných bodov. Zatiaľ sme veľmi spokojní, naša tridsať ročná „babička“ drží, my sa posúvame vo výsledkoch smerom nahor a to tu ide. V etape nám patrilo dvadsiate štvrté miesto absolútne a jedenáste v triede H2,“ zhodnotil spokojný Ľuboš Schwarzbacher v cieli dnešnej etapy.

Jantar Team

Zajtra, v rámci ôsmej etapy Rally Dakar 2022 čaká na posádku slovenského Jantar Teamu trať smerujúca z Al Dawadimi do Wadi Ad Dawasir bude mať dĺžku sedemstoštyridsaťdva kilometrov celkovo, pričom štyristopäťdesiatjeden z nich bude prejazdových. Na Juraja s Ulrichom čakajú v ôsmej etapy aj ďalšie testy regularity, ale aj navigačné testy.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jantar Team + dakar.com

Pridaj komentár