Jantar Team

Vypadnutá „trojka“ v Mitsubishi Jantar Teamu dnes narobila šarapatu

Po výbornom včerajšom výkone posádky slovenského Jantar Teamu v Car Classic, Juraja Ulricha a Ľuboša Schwarzbachera, v dnešnej etape pribrzdila chýbajúca trojka.

Jantar Team

Druhá etapa druhej polovice Rally Dakar znamenala pre kategóriu Car Classic absolvovať trať o celkovej dĺžke viac ako sedemsto kilometrov, v rámci ktorej ich čakalo aj zvládnutie štvorice testov regularity. Ich celková dĺžka pritom predstavovala takmer tristo kilometrov. Juraj Ulrich a Ľuboš Schwarzbacher spoločne s vozidlom Mitsubishi 3000 L141G v prvej dvojici testov regularity zajazdili veľmi dobre, žiaľ v treťom z nich po jednom horizonte zapadli do hlbokého piesku, čo ich stálo desať minútovú stratu. Tá im vyniesla tritisícsedemstodvadsať trestných bodov. V poslednom štvrtom regularity teste už opäť všetko fungovalo ako malo.

Jantar Team

„Žiaľ, dnes to nebol náš deň. Spočiatku síce všetko klapalo a nám sa darilo. V treťom, viac ako osemdesiat kilometrov dlhom teste sme asi v polovici prešli cez jeden horizont, za ktorým blokovalo trať jedno v piesku zapadnuté auto. Kým však Juraj stihol preradiť zo štvorky do dvojky, ako viete už niekoľko dní nám chýba tretí prevodový stupeň, boli sme v tom hlbokom piesku aj my. Samozrejme sme okamžite začali auto vykopávať, ale kým sme ho odtiaľ dostali ubehlo desať minút. A keďže to bol veľmi rýchly test, nebolo v našich silách dobehnúť v rýchlostke túto našu stratu a to aj napriek faktu, že do cieľa nám ostávalo asi štyridsaťpäť kilometrov. Posledný úsek bol zase dobrý. My sme si s Jurajom už pred odjazdom na Rally Dakar 2022 povedali, že pre nás ako nováčikov bude podstatné dôjsť až do cieľa. Mrzí nás ten dnešok, ale naše plány nemeníme, tak nám prosím držte palce,“ opísal dôvod dnešnej straty spolujazdec Ľuboš Schwarzbacher.

Jantar Team

V rámci zajtrajšej deviatej etapy čaká na kategóriu Car Classic trať o dĺžke šesťstosedemdesiatpäť kilometrov v rámci ktorých absolvujú aj ďalšie testy regularity.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jantar Team + dakar.com

Pridaj komentár