Jantar Team

Vyššia spotreba potrápila posádku Jantar Teamu v desiatej etape

Máme za sebou desiatu etapu Rally Dakar 2022 a ideme ďalej za svojim cieľom, hlásia členovia slovenského Jantar Teamu.

Jantar Team

Desiata etapa Rally Dakar 2022 v prípade kategórie Car Classic, v ktorej bojuje aj posádka slovenského Jantar Teamu, Juraj Ulrich a Ľuboš Schwarzbacher jazdiaca na vozidle Mitsubishi Pajero 3000 L141G, smerovala z Wadi Ad Dawasiru do mesta Bisha. Jej celková dĺžka bola štyristopäťdesiatsedem kilometrov, pričom na dvestosedemdesiatich siedmych kilometroch Juraja s Ľubošom čakali štyri testy regularity a jeden test navigácie.

Jantar Team

„Bola to opäť jedna z tých rýchlych etáp, konajúca sa v mäkkom piesku, čiže pre nás a našu prevodovku zase trochu trápenie, ale musíme robiť s tým čo máme, tak sa nechcem sťažovať. Skúšali sme ísť na redukcii, tam nám však podstatne vyskočila spotreba, čo bol ďalší problém a do cieľa sme došli už len tak, tak, na rezervu. Ale sme tu, to je podstatné. Ostávajú nám dve etapy, tak už to nejako dúfam dáme,“ zhodnotil dnešnú etapu Juraj Ulrich.

V podstate spokojný bol aj spolujazdec Ľuboš Schwarzbacher: „S výkonom auta aj svojim sme spokojní. Myslím si, že to mohlo byť lepšie, mrzí nás to predvčerajšie zapadnutie a s tým spojená strata, ale na chyby sa nehrá, tak to musíme brať tak ako to je. Dnes bolo v aute neskutočne teplo, čo nám ubralo dosť z fyzických síl. Ale sme tu a hneď máme lepšiu náladu.“

Jantar Team

Rally Dakar 2022 sa už neúprosne blíži k cieľu. Zajtra je na programe predposledná etapa v okolí mesta Bisha. V prípade kategórie Car Classic čaká na súťažiacich kratšia trať o celkovej dĺžke dvestodeväťdesiatosem kilometrov. V tomto počte je už započítaný aj navigačný a regularity test.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jantar Team + dakar.com

Pridaj komentár