Juraj Varga

Posledné dve etapy a dve druhé miesta pre Slováka Juraja Vargu

Posledná dvojica etáp v rámci podujatia Abu Dhabi Desert Challenge je za nami. V oboch vybojoval Slovák Juraj Varga druhé miesto v kategórii Quad.

Juraj Varga

Predposledná etapa podujatia zaradeného do svetového šampionátu v Cross Country sa konala, rovnako ak aj dve predchádzajúce, v okolí Abdulaziz Ahli. Samozrejme nie na rovnakých úsekoch, ale iných. Njskôr súťažiacich čakal presun dlhý stotridsaťjeden kilometrov, následne dvestoštyridsaťtri kilometrov dlhý meraný úsek a po ňom ďalší dvadsaťdva kilometrov dlhý spojovací úsek. Organizátor už pred štartom štvrtej etapy o nej hovoril ako o jednej z najťažších. A veru, jeho slová sa aj potvrdili.

Presne ako organizátor hovoril, štvrtá etapa poriadne ťažké a veru sa ani nemýlil. Neskutočne veľké duny a to v podstate prvých stotridsať kilometrov. Neskutočne vysoké, ako na hojdačke, hore, dole a zase hore a dolu. Po tankovačke ďalších stodesať kilometrov bola trať dobrá rýchla, sem tam sa objavilo aj dunovisko a vyschnuté pláne. Ku tomu všetkému vysoké teploty cez štyridsiatku. Pred sebou máme ešte poslednú etapu, snáď sa nám podarí dôjsť úspešne až do cieľa,“ povedal po štvrtej etape Juraj Varga.

Juraj Varga

Posledná etapa celej súťaže smerovala späť do Abu Dhabí, kde súťažiacich čakala aj cieľová rampa. Trať, ktorú museli účastníci podujatia absolvovať sa skladala najskôr z tridsaťštyri kilometra dlhého spojovacieho úseku, po ktorom nasledoval dvestodeväť kilometrov dlhý meraný úsek a dojazd do cieľa tvoril stodvadsaťosem kilometrový prejazd.

Dnešná posledná, čiže piata etapa podujatia mi veľmi pripomínala prvú a tretiu etapu. Jednoducho sa mi páčila a išlo sa mi dobre. Chybou bolo, že sa mi na nejakom desiatom kilometri, aj napriek faktu, že som sa okolo neho motal, nepodarilo zobrať jeden waypoint. Našťastie bola za to penalizácia iba pätnásť minút. Inak posledná etapa bola fajn,“ dodal po poslednej etape Juraj Varga.

Juraj Varga

Po dojazde do cieľa čakala nielen na Juraja cieľová rampa, ale aj pohár za druhé miesto. Na to, že odjazdil v podstate prvú súťaž svetového šampionátu v Cross Country, podal veľmi pekný výkon.

Zhrnutie celej súťaže z pohľadu Juraja Vargu vám prinesieme v ďalšej tlačovej správe.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Juraj Varga

Pridaj komentár