Juraj Varga

Slovák Juraj Varga a druhé miesto absolútne medzi Quadmi v Abu Dhabi

Prvý štart v rámci svetového šampionátu Cross Country premenil slovenský jazdec Juraj Varga na druhé miesto absolútneho poradia v kategórii Quad.

Juraj Varga

Neznáme trate, nedozerné pieskové pláne, ale aj neskutočne vysoké pieskové duny. Ku tomu všetkému tisícosemsto kilometrov dlhá trať a veľmi horúce, poriadne vyčerpávajúce počasie. To všetko zažil Slovák Juraj Varga pri svojom debute v rámci svetového šampionátu v Cross Country na sedem dní trvajúcom podujatí Abu Dhabi Desert Challenge 2022.

Juraj Varga

Musím povedať, že to bol naozaj poriadny zážitok, z ktorého sa naozaj veľmi teším. Na druhej strane bola celá súťaž nesmierne vyčerpávajúca. Jazdecky ma súťaž posunula neskutočne dopredu. V dunách som už trénoval, ale tie, ktoré som zažil v rámci Abu Dhabi Desert Challenge 2022 som si nevedel ani predstaviť. Boli naozaj nesmierne vysoké a uložené jedna za druhou. Fakt som mal niekedy pocit akoby som bol na horskej dráhe, najskôr náročný výstup na dunu, hneď za jej vrcholom zase prudký zráz smerom dolu. A toto sa opakovalo napríklad aj sto kilometrov za sebou. Vďaka dunám bola priemerná rýchlosť dosť malá a prejazd napríklad tristo kilometrovej etapy trval viac ako šesť hodín. K tomu spomínané vysoké teploty, ktoré poriadne odčerpávali sily. Ale všetko som zvládol a som naozaj nesmierne šťastný. Dojazdiť na druhom mieste v kategórii Quad, to bol výsledok s ktorým som veľmi spokojný. Samozrejme vďaka patrí mojim partnerom bez ktorých pomoci by som to zažiť nemohol, mojim mechanikom, ktorí zase výborne pripravili našu Yamahu Raptor 700R, ale aj organizátorom za prípravu nádhernej súťaže,. A samozrejme mojej rodine, ktorá ma podporuje,“ opísal svoje dojmy Juraj Varga po prejazde cieľom súťaže.

Juraj Varga

Ďalšie podujatie zaradené do svetovej série Cross Country by malo odštartovať už o mesiac v Kazsachstane. Jeho termín sa podľa najnovších informácií asi bude posúvať a tak uvidíme Juraja Vargu začiatkom mesiaca jún v Andalúzii. Samozrejme o jeho štarte vás budeme opäť informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Juraj Varga

Pridaj komentár