ARC Bratislava

ARC Bratislava na 5. mieste na 24h Dubaj

Prvé preteky roka 2022 zvládol pretekársky tím ARC Bratislava skvele. V pretekoch Hankook 24h Dubai 2022 skončil v triede GT3-AM na 5. mieste, v celkovom poradí klasifikovali naše Lamborghini Huracán GT3 na 18. priečke z 81 štartujúcich.

ARC Bratislava

Posádka Miro Konôpka, Matej Konôpka, Zdeno Mikuláško (všetci SVK), Andrzej Lewandowski (POL) a Tom Jackson (GBR) štartovala z 9. miesta v triede a 35. priečky v celkovom poradí. Na 5390 metrov dlhom dubajskom Autodrome sa predstavili vozidlá GT a TCR a to znamenalo, že už po pár kolách sa začalo predieranie hustou premávkou. A tak to bolo počas zvyšných hodín prvých vytrvalostných pretekov novej motoristickej sezóny a 24H SERIES.

ARC Bratislava

Kľúčové bolo nerobiť chyby a udržať auto v bezproblémovej prevádzke celých 24 hodín. Mechanici slovenského tímu pracovali bezchybne, zvládali jeden pitstop za druhým, bez nutnosti väčších opráv. Auto bolo pripravené už v novembri po skončení sezóny FIA WEC za relatívne krátky čas. No žlté Lamborghini prišlo do cieľa a 5. miesto v silnej konkurencii sa zaradí medzi ďalšie výborné výsledky tímu ARC Bratislava v dubajských pretekoch pri dvanástej účasti na tunajšej 24-hodinovke.

ARC Bratislava

„Chcem sa poďakovať celému tímu za dobre odvedenú prácu,“ povedal po pretekoch Miro Konôpka. „Splnili sme to, čo sme si pred pretekmi predsavzali. Vyhnúť sa problémom a postupne sa prepracovať dopredu. V Dubaji sa od nášho prvého štartu enormne zvýšila konkurencia, najlepšie GT tímy sveta sem posielajú svoje posádky. Som s týmto výsledkom spokojný a teraz sa už musíme pripraviť na ďalšiu cestu do Spojených arabských emirátov vo februári.“

ARC Bratislava

Zdroj: TS ARC Bratislava / Foto: Oleg Kazakov & Petr Frýba

Pridaj komentár