Maťo Homola

Maťo Homola obsadil 6. miesto v dramatických druhých pretekoch na Red Bull Ringu

Jemný dážď, ktorý sa spustil nad rakúskym okruhom Red Bull Ring tesne pred začiatkom druhých pretekov víkendu TCR Europe, výrazne zamiešal karty a priniesol dramatické preteky. Maťo Homola, ktorý štartoval z 12. miesta obsadil fantastické 6. miesto a odnáša si veľkú porciu bodov.

Maťo Homola

Pár minút pred štartom druhých pretekov sa jemne rozpršalo a organizátori vyhlásili mokré preteky, teda v prípade, že by začalo výrazne pršať, neboli by preteky prerušené, aby mohli jazdci prezuť a následne reštartované, ale bolo na rozhodnutí tímov a pretekárov, či obujú mokré, alebo suché pneumatiky. Celé štartové pole štartovalo nakoniec na suchej zmesi, čo prinieslo zaujímavé momenty.

Celé preteky boli poznačené množstvom kontaktov, výletov mimo trať a s tým súvisiacim výjazdom neutralizačného vozidla, ktoré bolo na trati až dva krát. Maťo Homola dokázal predbehnúť viacero jazdcov, no aj sám bol obehnutý niekoľkokrát. Vpredu jazdiaci Coronel dokonca dostal penalizáciu vo forme prejazdu boxovou uličkou za to, že pracovali na aute ešte 5 minút pred štartom, čo nie je povolené. Nakoniec však odjazdil celé preteky a v cieli získal 30 trestných sekúnd, ktoré symbolizujú prejazd, teda Drive through penalty.

„Dnešné preteky boli nesmierne náročné. Išiel som radšej opatrne, raz to držalo, raz nie, takisto aj dážď bol raz silnejší, raz slabší,“ povedal Maťo po pretekoch. „Bolo to drsné. Sám som mal niekoľko kontaktov a krízoviek, nebolo to jednoduché. Možno som mohol byť ešte o niečo agresívnejší, ale výsledok by bol neistý. Som rád, že je to tak, ako to je. Som veľmi šťastný za 6. miesto, je to výborných 21 bodov do šampionátu,“ dodáva.

Maťo Homola

Nešťastne doplatil na agresívnu jazdu Maťov tímový kolega Dušan Borković, ktorého „odstrelili“ v poslednom kole z trate, ako aj Filippi, ktorého odstavil Engstler a tento kontakt sa ešte stále prešetruje. Je tu šanca, že by mohol byť penalizovaný, čím by sa Maťo Homola mohol posunúť ešte vyššie, teda na 5. miesto. Určite budeme informovať prostredníctvom krátkej tlačovej informácie.

Najbližšie preteky čakajú na Maťa prvý augustový víkend, v nemeckom Oscherslebene. Tie najdôležitejšie udalosti a pretekársky život môžete sledovať tiež na Maťových sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Zdroj: Homola Motorsport

Pridaj komentár