GART RACING

GART RACING – Človek mieni, krutý osud mení

Preteky na Slovakia Ringu boli predčasne zrušené po tragickom incidente. Majstrovská premiéra prešovského tímu GART RACING sa odkladá.

GART RACING

Znova sa ukázalo, aký vie byť osud nekompromisný. Nový prešovský tím GART RACING mal absolvovať svoju majstrovskú premiéru uplynulý víkend na okruhu Slovakia Ring, ktorý hostil úvodné podujatie Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží sezóny 2022. Tím pricestoval na Slovakia Ring v plnej zostave a bez problémov absolvoval kompletný proces prípravy na sobotňajší štart pretekov. V sobotu, pred deviatou hodinou, odštartoval prvý súťažný deň a na trať sa dostala aj posádka GART RACING, Dominik Benček a Rado Plichta. Ich mitsubishi vyrazilo na ako deviate v poradí, no ukázalo sa, že bolo posledným klasifikovaným vozidlom v cieli. Hneď za ním totiž štartovala na do súťaže skúsená česká posádka René Dohnal a Rudolf Kouřil, ktorá však v polovici úvodného meraného úseku ťažko havarovala a spolujazdec Rudolf Kouřil následkom incidentu podľahol. Súťaž bola po tejto tragédii zrušená.

GART RACING

„Je to hrozná tragédia. Nikto nečakal, že sa niečo také môže stať,“ vraví šéf tímu GART RACING, Vladimír Chovan. „Všetci vieme, aký nebezpečný je automobilový šport, ale nikto nikdy nemyslí na to najhoršie. Všetkých nás táto udalosť hlboko zasiahla. Rozhodnutie zrušiť preteky bolo správne. Za celý tím chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodine a blízkym Ruda Kouřila. Česť jeho pamiatke!“

GART RACING

Po zrušení úvodného podujatia MSR na Slovakia Ringu odcestoval tím GART RACING okamžite domov. Majstrovská premiéra nového prešovského tímu sa tak odsúva na aprílový podnik Valašská Rally Valmez, ktorá je úvodným podujatím českého „majstráku“ a zároveň znova súčasťou slovenského rely šampionátu. Súťaž je na programe 8. – 10. apríla 2022.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: GART RACING

Pridaj komentár