GT2 European Series

Pole position pre Štofiho Rosinu!

Najúspešnejší slovenský okruhový pretekár bol dnes najrýchlejší v kvalifikácii na nedeľňajšie preteky štvrtého podniku sezóny GT2 European Series, na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps.

GT2 European Series

Rosina sa postaral o napínavý súboj v kvalifikácie na zajtrajšie preteky, keď v tesnom súboji s Holanďanom Petrom Koxom, pretlačil svoje KTM X-Bow GT2 na prvú priečku o 0,253 sekundy! Úspech je o to cennejší, že Púchovčan zajazdil doteraz najrýchlejší čas celého víkendu a potvrdil stúpajúcu výkonnosť seba aj svojho vozidla. „Musím povedať, že absolútne víťazstvo v kvalifikácii som nečakal,“ radoval sa úprimne v cieli Púchovčan. „Nadviazali sme tak na pekný výsledok z predošlých pretekov v Misane a som naozaj spokojný. Dúfam, že aj zajtrajšie preteky sa nám vydaria.

GT2 European Series

Belgický okruh a Ardenách je dobre známy premenlivými podmienkami. Už v sobotu sa striedala suchá trať s prehánkami a v nedeľu to nevyzerá o nič lepšie. „Čakať môžeme čokoľvek. Hneď po kvalifikácii začalo pršať a ani zajtra to nevyzerá inak. Máme však výborný základ a urobím všetko, aby sa nám podarilo v pretekoch nadviazať na dnešnú kvalifikácie,“ dodáva pripravený Štofi Rosina.

O tom, ako sa nášmu želiezku, jazdiacemu vo farbách True Racing by Reiter Engineering, bude v nevyspytateľných belgických Ardenách dariť v nedeľňajších pretekoch, vás budeme informovať aj zajtra.

GT2 European Series

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: GT2 European Series

Pridaj komentár