ARC Bratislava

ARC Bratislava víťazne v pretekoch 12h Monza

Tím ARC Bratislava sa prvýkrát po vynútenej prestávke pre pandémiu koronavírusu zúčastnil na medzinárodých pretekoch – konkrétne štartoval počas víkendu vo vytrvalostných pretekoch 12h Monza.

ARC Bratislava

V čisto slovenskom zložení Miro Konôpka, Maťo Konôpka a Maťo Homola. A že to bolo úspešné vystúpenie na medzinárodnej scéne dokazuje fakt, že tím vyhral svoju kategóriu GTX a v celkovom poradí obsadil skvelé 6. miesto.

ARC Bratislava

Pre Maťa Homolu to síce boli prvé vytrvalostné preteky v kariére, no podal výborný výkon. Počas celých pretekov dokázalo ísť slovenské trio časy v jednej sekunde a aj napriek technickým problémom v prvej časti pretekov sa Lamborghini Supertrofeo so štartovým číslom 707 postupne prepracovalo vyššie vo výsledkovej listine. Preteky boli rozdelené na dve časti, prvé 4 hodiny sa odjazdili v piatok, zvyšných 8 v sobotu.

ARC Bratislava

Aj v sobotu Slováci jazdili rýchle a konštantné časy, nerobili žiadne chyby a auto začalo poslúchať viac ako v piatok. Vďaka super práci jazdcov a mechanikov sa pár hodín pred koncom pretekov vyhupol tím ARC Bratislava do vedenia v triede, keď preskočil dovtedy vedúci nemecký team Reiter Engineering s prototypom KTM Concept. Toto vedenie si slovenský tím udržal až do konca fyzicky aj technicky náročných pretekov a tým pádom ARC Bratislava vystúpal na najvyšší stupienok v triede GTX.

Zdroj: Foto: ARC Bratislava – Petr Frýba

Pridaj komentár