Richard Gonda urobil ďalší krok smerom k F1.

19-ročný šampión F3 sa stal členom tímu Accelerate Driver Development.

Richard Gonda podpísal dohodu s britskou uznávanou manažérskou spoločnosťou Accelerate Driver Development Ltd (ADD). Gonda tak nadväzuje na svoj úspech vo vlaňajšej sérii F3 Open, kde získal titul v triede Copa so ziskom 100 bodov po dominantných výkonoch s 11 pódiami a 7 víťazstvami. Celé Slovensko vníma Richarda ako jediného formulového jazdca spod Tatier s potenciálom priblíženia sa k F1.

Richard Gonda

#Richard Gonda v Monze

 

„Som si istý, že po tých úspechoch, ktoré som dosiahol v European F3 Open, nastal ten správny čas na spoluprácu s Graemom Glewom a Johnom Byfieldom z Accelerate Driver Development. Majú veľa skúseností vo svete motoršportu a v F1,“ povedal talentovaný jazdec, ktorý začal v minikárach v roku 2003 a v 2010 začal jazdiť vo Formule Renault.

„Verím, že s pomocou Graema, Johna a Accelerate Driver Development Ltd (ADD), ktorí si ma vybrali do programu vývoja, dokážem dosiahnuť najvyššiu úroveň formulového jazdenia.“
„Musíme ešte tvrdo pracovať, ale dúfam, že sa nám podarí zrealizovať už prvý spoločný krok, a to je vstup do AutoGP World Series už v roku 2014. Veľmi sa na to teším.“

Graeme Glew, riaditeľ Accelerate Driver Development Ltd (ADD) je presvedčený, že Gonda má na to, aby sa posunul až do najvyššej triedy tohto športu.
„Keď som Richarda sledoval vlani v European F3 Open, vždy ma upútal svojou rýchlosťou a chladnou hlavou,“ hovorí Glew. „Aj keď musel štartovať zozadu v jedných pretekoch v Spa-Francorchamps v Belgicku, spôsob ako sa prepracoval dopredu bol impozantný. A to je jasný znak toho, že má povahu víťaza.“
„Je jasné, že ak Richard dostane šancu, dokáže sa dostať až na vrchol motoršportu. A tiež fakt, že je v podstate jediným formulovým jazdcom zo Slovenska, mu na to dáva unikátnu možnosť,“ dodal Glew.

Spoločnosť ADD založili v roku 2010 Glew a Byfield, ktorí majú vyše 50-ročné skúsenosti z rôznych úrovní motoršportu od základov až po F1. Organizácia, ktorú vedie Glew, sa zameriava na manažment jazdcov a akvizície sponzorov. Popri Gondovi patrí po ich krídla aj člen Akadémie Ferrari F1 Nicolas Costa a tiež Robert La Rocca, Liam Venter a Lucas Biagioni. ADD nedávno ohlásila na Autosport International Show v Birminghame, že štartuje nový program Driver Development Initiative pod názvom Accelerate Driver Development Junior Academy, do ktorého si vybrali motokárových jazdcov ako Sam Pooley, Cameron Roberts, Kyle Hornby a Brett Ward.
Zdroj: Slovakia World Rally Team / foto: autosportfoto.sk

Pridaj komentár