Egerská jar Drotárovcov v novom šate.

Dlhé čakanie od minuloročnej októbrovej Rally Tatry je na konci: už tento víkend privíta malebný maďarský Eger vyše 200 posádok na prvej rally sezóny Majstrovstiev Slovenska 2015. Medzi nimi sa dozaista bude vynímať jediný a jedinečný Citroën DS3 WRC, s legendárnou posádkou Igor Drotár/Vlado Bánoci.

Igor Drotár / Vladimír Bánoci

Slovenský rally šampionát si v porovnaní s okolitými krajinami vybral tento rok náročnú, no možno o to zaujímavejšiu cestu: ako jediná krajina strednej a východnej Európy schválila používanie najmodernejších vozidiel svetového šampionátu WRC. Objavia sa samozrejme aj vozidlá WRC staršej špecifikácie, ktoré svojimi výkonmi môžu na istých tratiach konkurovať najmodernejším strojom. Tie najnovšie sa vyznačujú najmä kvalitnejšími podvozkami, vďaka ktorým sú v zákrutách ovládateľnejšie a stabilnejšie. Medzi ne patrí aj legendárny Citroën DS3 WRC, za volantom ktorého získal Sébastien Loeb svoje posledné dva tituly majstra sveta. Drotárovci sú tento rok zatiaľ jediní, kto u nás osedlá práve toto vozidlo.
So štartovým číslom 7 odštartujú do prvej Eger Rallye 2015 už tento víkend. Či im šťastná 7 prinesie v novom šate aj prvý úspech, uvidíme. Čaká ich dovedna 12 rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 157,6 km, povestných pre svoju nesmiernu rýchlosť.

Igor Drotár / Vladimír Bánoci

Igor Drotár: “Eger sme naposledy jazdili pred dvomi rokmi. Je to nádherná súťaž plná rýchlych zákrut a vyznačuje sa aj veľkým množstvom nadšených fanúšikov. V Maďarsku má totiž motoršport svoje veľké divácke zázemie. Taktiež slávnostný štart a cieľ na námestí Dobó tér sú veľkými zážitkami. Teraz nás čaká prvý, no krátky test s novým vozidlom Citroën DS3 WRC a po teste ideme priamo do Egru. Čakajú nás preberania, rozpisy a v piatok večer slávnostný štart. Už sa skutočne nevieme dočkať štartu tejto novej, veľkej sezóny!”

Zdroj: Martin Trenkler / RPM

Pridaj komentár