Návrat Melichárekovcov do MSR s Fiestou WRC.

Melico Racing Team, spoločne s bratmi Melichárekovcami a Fordom Fiesta RS WRC sa vracajú po sezóne strávenej na tratiach svetových súťaží do Majstrovstiev Slovenska v rally.

Melico Ford Fiesta RS WRC predok

Diváci úvodného podujatia Majstrovstiev Slovenska v rally 2015, ktoré odštartuje v dňoch 27. – 29.3.2015 v maďarskom meste Eger sa majú na čo tešiť. Vďaka zmene predpisov sa totiž v slovenskom šampionáte objavia aj najnovšie vozidlá špecifikácie WRC, ktoré inak štartujú iba v majstrovstvách sveta. O tom, že to bol dobrý ťah pre zatraktívnenie slovenských majstrovstiev hovorí zoznam prihlásených na úvodné podujatie, Rallye Eger. Môže nás naozaj tešiť že úroveň slovenskej rally v tomto roku pôjde hore a diváci si prídu na svoje.

Melico Ford Fiesta RS WRC

Jaro s Erikom v minulom roku pod hlavičkou Slovakia World Rally Team absolvovali niekoľko vybraných podujatí zaradených do svetového šampionátu. Tu treba hneď povedať, že úspešne reprezentovali Slovensko a už na úvodnom podujatí sezóny, na Rallye Monte Carlo 2014 dojazdili na ôsmej priečke absolútneho poradia, čo je doteraz najlepší výkon spomedzi slovenských posádok štartujúcich na svetovom šampionáte. Viac o štartoch na svetových podujatiach nám povedal jazdec tímu, Jaro Melichárek: “V minuloročnej sezóne sme absolvovali tri podujatia zaradené do seriálu Majstrovstiev sveta v rally a musím povedať, že to bola pre nás oboch veľká škola. Jazdenie s Fiestou WRC nás veľmi bavilo a s každým kilometrom sme získavali viac sebavedomia a skúseností, ktoré dúfam budeme vedieť zužitkovať v nadchádzajúcej sezóne. Teraz sme však v súťažnom aute nesedeli už niekoľko mesiacov, čiže si opäť budeme musieť na všetko znovu zvykať.“

Rallye Eger bratská dvojica absolvovala v minulosti viackrát úspešne, napriek tomu treba povedať, že táto rally súťaž je, pri pohľade na ostatné súťaže zaradené do slovenských majstrovstiev, trochu špecifickou. „To je veru pravda. Rallye Eger je špecifickou súťažou, hlavne z pohľadu tratí, ale aj divákov. Sú tam veľmi rýchle a väčšinou pomerne široké rýchlostné skúšky, iné ako u nás na Slovensku a celkovo patrí súťaž medzi moje obľúbené. Čo sa týka atmosféry, tá je neopakovateľná a kludne sa dá porovnať k súťažiam majstrovstiev sveta. Navyše sú tu diváci schopní, ak niekto skončí mimo trať, doslova v rukách vyniesť späť na cestu. A s týmto sa naozaj dá stretnúť asi iba v Maďarsku,“ opísal úvodnú súťaž tohtoročnej sezóny Jaro Melichárek.

Eger Rallye 2015 štartuje predstavením súťažiacich už v tento piatok podvečer. Po spomínanom predstavení pripravil organizátor na sobotu a nedeľu celkovo 14 rýchlostných skúšok, z ktorých súťažiaci 8 absolvujú v sobotu a zvyšných 6 v nedeľu. Meno víťaza Eger Rallye 2015 sa dozvieme v nedeľu navečer.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Melico Racing Team

Pridaj komentár