Blancpain Sprint Series – Nogaro – hlavné preteky.

O prvenstvo v hlavných pretekoch sa postarala posádka Maxim Martin a Dirk Müller z tímu BMW Sports Trophy Team Brasil na aute BMW Z4.

#77 BMW Sports Trophy Team Brazil

#77 M.Martin/D.Müller / BMW Sports Trophy Team Brasil / BMW Z4

Žltý „bavorák“ viedol od prvého kola až do cieľa a trochu nádeje súperom poskytol len
počas zastávok v boxoch. Na stupni víťazov posádku brazilského tímu doplnil belgický Audi Club WRT s posádkou Stéphane Richelmi a Stéphane Ortelli na Audi R8 LMS Ultra a posádka rovnakého tímu Christopher Mies a Enzo Ide. Stupne víťazov v oboch pretekoch obsadili rovnaké posádky, len si prví dvaja prehodili poradie.

Samotné preteky na slnečnom okruhu Paul Armagnac v Nogare priniesli pretekanie na najvyššej úrovni. Niekoľko predbiehacích manévrov a využitie zaváhaní súperov bola pre divákov skvelá náplasť na takto strávený sviatočný Veľkonočný pondelok.

start

#štart

Na štvrtom mieste sa umiestnila posádka #84 V.Abril/M.Buhk z tímu Bentley Team HTP na aute Bentley Continental GT3, ktorá sa v úvode pretekov prehupla pred auto #333 s posádkou M.Seefried/N.Siedler tímu Rinaldi Racing, ktorá ako jediná posádka v štartovom poli jazdí na Ferrari 458 Italia a háji tak značku z Maranella. V Nogare si tím Rinaldi Racing pripisuje body za štvrté v kvalifikačných pretekoch a piate v hlavných pretekoch.

#83 Bentley Team HTP

#83 O.Lombard/J.Szymkowiak / Bentley Team HTP / Bentley Continental GT3

Víťazom kategórie ProAm sa stala posádka #71 A.Vasilyev/C.Bouchut tímu GT Russian Team na aute Mercedes SLS AMG GT3. Kategóriu Silver vyhrala posádka #74 A.Fjordbach/T.Fjordbach z tímu ISR na aute Audi R8 LMS Ultra.