KL Racing po vydarenej Šumave do Prešova v plnej zostave

Slovenský KL Racing Rally Team vybojoval počas tohto víkendu zásluhou posádky Sýkora – Palivec na Rally Šumava Klatovy piate miesto. Už teraz sa však celý tím presúva do Prešova na druhé kolo slovenského šampionátu.

KL Racing

Ako sme vás v minulom týždni informovali, na jubilejnej, 50. Rally Šumava Klatovy odštartoval aj slovenský KL Racing Rally Team a to hneď z dvojicou hviezdnych posádok. Obe sa už od štartu zaradili, vo veľmi silnej konkurencii, medzi najrýchlejšie, pričom Karlovi Trněnému s Václavom Pritzlom patrila až do predposlednej rýchlostnej skúšky prvej etapy šiesta priečka absolútneho poradia, na poslednom teste však prišlo k poruche Škody Fabia WRC, následkom čoho sa musela táto dvojica zo súťažou rozlúčiť.

Ešte lepšie sa darilo druhej posádke Kl Racing Rally Teamu, Janovi Sýkorovi so Štěpánom Palivcom, ktorí spoločne s vozidlom Ford Fiesta R5, okupovali piate miesto absolútneho poradia. Po tom čo v druhej etape dojazdili dvakrát na štvrtej, jedenkrát na piatej, ale aj trikrát na tretej priečke v jednotlivých rýchlostných skúškach, patrilo im v cieli 50. Rally Šumava Klatovy piate miesto absolútneho poradia. A to všetko so stretou iba 4,4 sekundy na štvrté miesto a od tretej priečky ich delilo iba 10,6 sekundy. „Som nadmieru spokojný. Rally Šumava bola aj v tomto roku veľmi náročná súťaž, navyše sa tu rovnako ako po iné roky zišla nesmierne silná konkurencia, na čele s premiérov továrenskej Škody Fabia R5. Rovnako ako mnohým iným, ani nám sa technické poruchy nevyhýbali, na čo doplatil Karel Trněný, ale to sa stáva. Ďakujem obom posádkam za skvelú reprezentáciu nášho tímu,“ zhodnotil úvodné podujatie českých majstrovstiev manažér KL Racing Rally Teamu, Marek Lokaj.

KL Racing

V úvode článku sme spomínali, že slovenský KL Racing Team sa už v týchto dňoch postupne sťahuje na druhé kolo slovenských majstrovstiev, ktorým bude 22. Rally Prešov. Na tejto domácej súťaži bude celkovo reprezentovať trojica súťažných posádok.

Ako prvá z posádok KL Racing Raly Teamu zdolávať prešovské trate vyrazí dvojica Tomáš Kukučka – Radovan Mozner mladší. S vozidlom Subaru Impreza WRC, ktoré bude mať v rámci 22. Rally Prešov na dverách štartové číslo 5, sa táto posádka divákom predstavila už na Eger Rallye 2015, kde dojazdila v absolútnom slovenskom poradí najskôr na siedmom a následne aj na štvrtom mieste, pričom u divákov zanechali naozaj výborný dojem.

Hneď za ich chrbtom opustia štartovú rampu Vlastimil Majerčák s Michaelou Vejačkovou. Ako sme vás už informovali, Vlasto s Miškou sa mali predstaviť už na úvodnom podujatí s rovnakým WRC-čkom ako Tomáš s Radovanom, to však odmietlo po teste poslušnosť. Keďže je stále otázne, či Subaru WRC bude funkčné už pred Rally Prešov, Vlasto s Michaelou vsadili na istotu a na štart prešovskej rally sa postavia s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Ten bude mať v Prešove štartové číslo 6.

KL Racing

Novinkou v KL Racing Rally Teame bude tretia súťažná posádka. Pavol Cireň s Marekom Podobníkom sa predstavia s Hondou Civic, pričom pre Paľa Cireňa bude tohtoročná Rally Prešov debutujúcou súťažou v rámci slovenských majstrovstiev. Diváci túto revúcko-lubenícku posádku budú mať možnosť sledovať so štartovým číslom 38.

„Do Prešova ideme zbierať ďalšie body do koncoročného hodnotenia. Verím, že našim trom posádkam sa budú vyhýbať technické poruchy a všetky tri privítame na cieľovej rampe, ktorá bude v sobotu 2.mája 2015 o 16-tej hodine. Navyše dúfam, že sa im všetkým podarí získať čo možno najväčší počet bodov,“ uzavrel Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Vladislav Maschl, Tibor Szabosi

Pridaj komentár