Blancpain Sprint Series – Zolder – hlavné preteky

Hlavné preteky série Blancpain Sprint Series v Zolderi vyhrala posádka štartujúca z prvej priečky, Robin Frijns a Laurens Vanthoor z tímu Belgian Audi Club Team WRT.

Blancpain Sprint Series

#84 Vincent Abril, Maximilian Buhk / Bentley Team HTP / Bentley Continental GT3

Druhé miesto si vybojovala posádka Vincent Abril a Maximilian Buhk z tímu Bentley Team HTP na aute Bentley Continental GT3. Tretie miesto patrí posádke Atila Abreu a Valdeno Brito Filho z tímu BMW Sports Trophy Team Brasil na aute BMW Z4.

štart pretekov nedopadol dobre pre Ferrari 458 Italia tímu Rinaldi Racing. Hneď v tlačenici pred prvou zákrutou dostalo zelené Ferrari bodyček od Bentley (84) a skončilo v štrku a neskôr v boxoch. Po druhom mieste v kvalifikačných pretekoch zavládlo v tíme sklamane a zlosť. V boxoch skončil aj McLaren 650 S GT3 tímu Attempto Racing. V pretekoch sa tvrdo bojovalo a mohli sme vidieť mnoho predbiehacích manévrov. Na druhé miesto sa napríklad prebojovala dvojka Christopher Mies a Enzo Ide z tímu Belgian Audi Club Team WRT, no po chybe Enza Ideho skončila v štrku.