RUFA SPORT s Grzybom na Rajd Kaszub

Poľský šampionát v rally má pred sebou tohtoročné tretie kolo. Na štart 11. Rajdu Kaszub Gdańsk Baltic Cup sa postaví aj vedúci jazdec absolútneho poradia poľského šampionátu, Grzegorz Grzyb.

Rufa Sport

V rámci tretieho kola poľských rally majstrovstiev sa jeho účastníci presťahujú na sever Poľska, neďaleko mesta Gdansk. Na štarte, ako sme už v úvode spomínali nebude chýbať ani vedúci jazdec priebežného poradia Majstrovstiev Poľska v rally 2015 Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Robertom Hundlom a Fordom Fiesta R5 vo farbách slovenského RUFA SPORT Teamu. „Na Rajd Kaszub sme sa dôkladne pripravili. Sme po dvoch kolách na vedúcej priečke absolútneho poradia poľského šampionátu a je jasné, že by sme na tejto pozícii radi ostali aj po treťom kole. Viem však, že to vôbec nebude ľahká súťaž, oproti nám sa postaví nesmierne silná konkurencia. Máme dobré vozidlo, výborný tím a podporu fanúšikov. Dúfame, že sa nám bude dariť a v cieli nám bude patriť jedno z popredných miest na stupňoch pre víťazov,“ priblížil pred štartovné plány jazdec, Grzegorz Grzyb.

V úspech svojej posádky dúfa aj manažér RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman: „Naša posádka má na víťazstvo. To dokázala už veľakrát v minulosti. Nie nadarmo sa môže hrdiť štyrmi titulmi absolútnych slovenských majstrov. Ford Fiesta R5 je rovnako vynikajúce auto a ak spojíme tieto dve fungujúce súčiastky dohromady, malo by všetko fungovať. Nehovorím, že konkurencia spí, ale Grzegorz s Robertom majú jasný cieľ. A to je podstatné.“

Rufa Sport

11. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup odštartuje už počas nadchádzajúcej soboty a nedele (20. – 21.6.2015) ako tretie podujatie poľských majstrovstiev 2015. Súťažiaci v rámci tejto súťaže musia zvládnuť trať o celkovej dĺžke takmer 470 kilometrov, pričom v nej je už započítaných aj 126,4 ostrých kilometrov, pričom tieto sú rozdelené do ôsmych rýchlostných skúšok. Štart súťaže je v sobotu o 14:00 hodine v sobotu 20.júna 2015 a cieľ v nedeľu 21.júna 2015 o 16:00 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Marcin Snopkowski, Jacek Zurawski

Pridaj komentár