Grzyb s Hundlom vybojovali druhé miesto na Rajd Kaszub Gdańsk

Posádka slovenského RUFA SPORT Teamu vybojovala druhé miesto absolútneho poradia na 11. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup, čím si zároveň upevnila prvenstvo v poľskom rally šampionáte.

Rufa Sport

Do tretieho kola poľských majstrovstiev v rally nastupovala posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom a Fordom Fiesta R5 s predsavzatím vybojovať čo možno najväčší počet bodov do priebežného poradia šampionátu, v ktorom im patrí prvé miesto. Samotná súťaž, 11. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup odštartovala na severe krajiny, neďaleko mesta Gdansk. Organizátor pre súťažiacich pripravil náročnú trať o celkovej dĺžke takmer 470 kilometrov. V tomto počte bolo započítaných aj 126,4 ostrých kilometrov, ktoré boli rozdelené do ôsmych rýchlostných skúšok. V prvom teste dosiahol Grzyb s Hundlom na druhé miesto. V ďalšej dvojici rýchlostných skúšok to bolo prvenstvo, čím posádka RUFA SPORT Teamu jasne deklarovala pred štartovné ambície. Keďže im tieto víťazstvá priniesli menší, no dostatočný náskok pred konkurenciou, následne Grzegorz s Robertom volili premyslenú, no stále dostatočne rýchlu udržiavaciu jazdu. Tá im nakoniec priniesla druhé miesto absolútneho poradia, ale aj dostatočný počet bodov, ktorý ich udržal v priebežnom vedení v rámci poľského šampionátu. „Bola to náročná súťaž. Jazdilo sa veľmi rýchle. Našťastie sme dobré tempo nasadili ihneď po štarte, vďaka čomu sme v závere vedeli naše druhé miesto kontrolovať a nemuseli sme zbytočne riskovať. Moja vďaka patrí hlavne RUFA SPORT Teamu za podporu, ale aj mechanikom za prípravu vozidla,“ povedal v cieli spokojný Grzegorz Grzyb.

Rufa Sport

Samozrejme nespokojný nemohol byť ani manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Výborný výsledok. Grzegorz s Robertom opäť ukázali, že sú perfektne zohranou dvojicou. Máme doma ďalšie body do priebežného hodnotenia poľského šampionátu, v ktorom nám patrí prvenstvo. Ďakujem posádke za výbornú reprezentáciu, mechanikom za sto percentnú prípravu techniky a partnerom nášho tímu za podporu.“

Rufa Sport

S posádkou RUFA SPORT Teamu sa stretneme na rally tratiach opäť počas nasledujúcej soboty, kedy odštartuje tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2015 v Lubeníku.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jacek Zurawski

Pridaj komentár