Striebro Melichárekovcov v Lubeníku

Melico Racing spoločne so slovenskými reprezentantmi v rally, bratmi Jarom a Erikom Melichárekovcami a Fordom Fiesta RS WRC vybojoval v rámci VII. Rally Lubeník striebro. Nebolo to však jednoduché.

Melico Racing

„Nebola to jednoduchá súťaž. Jazdilo sa vlastne iba na dvoch rýchlostkách, pričom prvá z nich bola super, tá nám aj sadla a darilo sa nám tu robiť dobré časy. Druhá rýchlostná skúška, na tej som sa necítil celkom dobre, bola veľmi rýchla a nemohol som si dovoliť isť v nej za hranu do prílišného rizika. Celá súťaž bola o tom, kto urobí viac chýb, či to budeme my, alebo súperi a mne sa ich podarilo spraviť asi viac. V cieli nás síce delilo od prvého miesta pätnásť sekúnd, to však vôbec nie je veľa. Ak si zrátam koľko času som stratil na jednom nevydarenom štarte a pridám k tomu spomínané drobné chybičky, je to presne to, čo nám chýbalo. Nevadí, rozdiely boli v rámci celej súťaže veľmi tesné a o víťazstvo sa bojovalo až do poslednej rýchlostnej skúšky. Nám sa podarilo získať kopu bodov do priebežného poradia Majstrovstiev Slovenska v rally 2015, čo ma veľmi teší. Je za nami iba polovica sezóny, do finále je ešte veľmi ďaleko a predpokladám, že o majstrovi sa bude rozhodovať až na poslednej súťaži,“ opísal Jaro Melichárek v krátkosti VII. Rally Lubeník.

Melico Racing

Posádku Melico Racing Teamu, Jara a Erika Melichárekovcov budú mať diváci sledovať priamo v akcii opäť o mesiac na Rally Tatry v Poprade.
Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár