Prvý úspech pre IMAXX – ADV RALLY TEAM

Prvé body do MSR v rally si pripísala posádka IMAXX – ADV RALLY TEAM po víkendovej VII. Rally Lubeník. Príjemné počasie sprevádzalo súťaž počas celého dňa, čo vyhovovalo posádkam, ako aj fanúšikom.

IMAXX

„Návrat kométy!“ Takto spontánne predstavil moderátor Alex Štefuca na štartovej rampe posádku tímu IMAXX – ADV RALLY TEAM – Peter Gavlák/Emil Horniaček. Obaja majú za sebou viac ako 10-ročnú kariéru. Veľmi pozitívnym signálom pri ich návrate do rally bola podpora fanúšikov, ako aj súčasných jazdcov.

Peter Gavlák: „Podujatie malo pre mňa silný emocionálny náboj, ktorý som musel v sebe čo najlepšie spracovať. Vďaka novým reklamným partnerom môžeme opäť pokračovať v rally. Zanieteným to netreba zvlášť vysvetľovať, čo sa pri návrate v jazdcovi odohráva. Všetky „tie“ emócie, ako aj skrotiť auto a nevyrobiť hneď „jazvu“ nielen na duši, ale aj v rozpočte tímu – to bola moja prvoradá úloha!“

Začiatok súťaže poňala posádka opatrnejšie. Počasie prialo suchým pneumatikám, čo pomohlo hlavne pri prejazde druhou RS, ktorá obsahovala nekonečne rýchle, dlhé zákruty. Pred záverečným servisom posádka figurovala na 5. mieste v triede. Na posledných prejazdoch sa Peter cítil istejšie, no zrýchľoval sa postupne už od samého začiatku. Súťaže na Slovensku majú charakter tzv. rallyšprintov, preto tu nie je priestor na zbytočné zaváhania, či vlažnejšie tempo.

IMAXX – ADV RALLY TEAM

Posádka Gavlák/Horniaček zvládla prvý štart po pauze dobre a zároveň veria, že sa čoskoro dostaví aj vyššie umiestnenie.

Samozrejme, návraty sú vždy o niečo ťažšie, než odchody, keď je jazdec „vyjazdený“ a v dobrej kondícií. Ak niekto odíde z kolotoča súťaží na dlhšiu dobu, je potrebné pre úspešný návrat spracovať všetky úskalia a vyhnúť sa zbytočným problémom. Jednoducho povedané: Gavlákovci začínajú, i keď nie úplne od začiatku. Určite však s rešpektom ku všetkému, čo ich čaká. „Chceme sa systematicky vrátiť do rally športu a to si vyžaduje zdravý nadhľad,“ poznamenal Peter Gavlák a na záver dodáva: „Celý tím pracoval výborne a tak aj vďaka podpore našich reklamných partnerov sa už teraz tešíme na nadchádzajúce Rally Tatry.“

Zdroj: Race Pro Media / Foto: autosportfoto.sk

Pridaj komentár