Melico Racing pred Rallye Tatry

Pre posádku Melico Racing Teamu má Rally Tatry príjemnú príchuť. Bodaj by aj nie, veď pred dvoma rokmi tu slávila víťazstvo.

Melico Racing

To všetko sa udialo v roku 2013. V nasledujúcej sezóne, čiže 2014 slovenskí reprezentanti, Jaroslav a Erik Melichárekovci štartovali výlučne v rámci podujatí zaradených do seriálu majstrovstiev sveta v rally. V tomto roku sa do Popradu chystajú vrátiť a zabojovať znovu o víťazstvo.

Melico Racing

„Do Popradu ideme s dobrým pocitom. V priebežnom poradí slovenského šampionátu nám patrí druhá priečka, súboj o majstra je ešte stále otvorený a nič nie je rozhodnuté. Pred dvoma rokmi sme práve v rámci jubilejnej 40.Rally Tatry stáli v Poprade na najvyššom stupienku pre víťazov a na ten pocit sa samozrejme nedá zabudnúť. Organizátor v tomto roku pripravil staro-nové rýchlostné skúšky, ktoré budú náročné a zároveň krásne a určite zaujímavé. Verím, že všetko zvládneme, pred samotnou súťažou nás ešte čaká krátky test, pri ktorom nielenže odskúšame Ford Fiesta RS WRC, ale budeme sa snažiť nájsť aj ideálne nastavenie na popradské trate,“ opísal svoje pocity pred odjazdom do Popradu Jaro Melichárek.

Melico Racing

42.Rally tatry odštartuje v dňoch 24. – 25.7.2015, pričom súťažné posádky čaká celkovo sedem rýchlostných skúšok. Prvá z nich štartuje už v piatok večer a bude ňou mestský okruh v Poprade, ktorý absolvujú súťažiaci v absolútnej tme. Na sobotu organizátor pripravil celkovo šesť meraných úsekov, ktoré sa budú konať na dvoch úsekoch umiestnených západne od mesta Poprad. Meno víťaza 42.Rally Tatry sa dozvieme v sobotu (25.7.2015) po 16-tej hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár