KL Racing na Rally Jeseníky s Fordom Fiesta R5

Slovenský KL Racing Rally Team počas Rally Jeseníky predstaví s Fordom Fiesta R5, s ktorým odštartuje posádka Kukučka – Mozner mladší. Okrem tejto dvojice sa vo farbách tímu predstaví aj Pavoľ Cireň na Renaulte Clio.

KL Racing

Tomáš Kukčka s Radovanom Moznerom mladším majú za sebou dobrú sezónu, v rámci ktorej dosahovali s vozidlom Subaru Impreza WRC veľmi pekné výsledky v rámci slovenského rally šampionátu. Na Rally Košice sa však k nim šťastie obrátilo chrbtom a ich jazda skončila haváriou. Našťastie bez ujmy na zdraví, avšak Subaru odišlo s poriadne pošramotenou karosériou. Sezóna v KL Racing Rally Teame ešte nekončí a táto mladá dvojica sa predstaví aj u našich západných susedov, v Čechách. Tomáš si Subaru Impreza nevedel vynachváliť, ale z dôvodu nutnej opravy ešte nie je schopné boja a tak KL Racing Rally Team siahol po náhradnom riešení. Tým je Ford Fiesta R5, ktorú Tomáš už pred dvoma rokmi testoval v Anglicku. Jeho prvá „ostrá“ rally premiéra sa preto udeje v rámci Rally Jeseníky so sídlom v Českom Šternberku počas nadchádzajúceho víkendu.

KL Racing

Aby im však v Šterberku a jeho okolí nebolo samým smutno, na štart spomínanej súťaže sa postaví aj druhá posádka KL Racing Rally Teamu, v ktorej bude za volantom Renaultu Clio RS sedieť Pavol Cireň.

„Som rád, že Tomáš s Radovanom budú na Rally Jeseníky štartovať s vozidlom Ford Fiesta R5. Viem, že Tomáš bol by radšej štartoval so Subaru, to žiaľ v tomto momente nahradí R5. Verím tomu, že táto premiéra bude úspešná. Nielen pre náš tím, ale aj pre obe naše posádky bude Rally Jeseníky absolútne novou súťažou a ja som rád, že sa jej môžeme zúčastniť. Čaká nás v tohtoročnej sezóne ešte niekoľko podujatí a Rally Jeseníky je prvým z nich. Som zvedavý ako sa našim posádkam podarí porovnať s českou konkurenciou,“ povedal Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár